Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie mocno spadają, bo Chiny importują mniej metalu

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie
mocno spadają, bo Chiny importują mniej tego metalu - podają maklerzy. Miedź w dostawach
trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.188,50 USD za tonę, po spadku notowań o 1,3 proc.

bEDyOiZN

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno spadają, bo Chiny importują mniej tego metalu - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.188,50 USD za tonę, po spadku notowań o 1,3 proc.

Na giełdzie w Szanghaju, która była nieczynna w czwartek i piątek, miedź w dostawach na grudzień kosztowała w poniedziałek 51.850 juanów (8.472 USD), po wzroście o 0,3 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień tanieje o 1,4 proc. do 3,2740 USD.

bEDyOiZP

W niedzielę generalna administracja celna w Chinach podała, że import rafinowanej miedzi do Chin spadł w sierpniu o 10 proc. wobec lipca i wyniósł 262.942 tony.

"Import miedzi może nadal spadać, bo dane o jej zużyciu w II połowie roku mogą rozczarować" - uważa Wu Jianguo, analityk Maike Futures Brokerage Co.

W poniedziałek podano dobre informacje o PMI dla sektora wytwórczego w Chinach.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł we wrześniu 2013 roku 51,2 pkt. wobec 50,1 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano we wstępnych wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics.

bEDyOiZV

To najwyższy poziom tego wskaźnika od 6 miesięcy. Analitycy spodziewali się we wrześniu indeksu na poziomie 50,9 pkt.(PAP)

aj/ jtt/ mki/

bEDyOjaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)