Notowania

spada
16.12.2010 09:23

Ceny miedzi w Londynie spadają

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji spadają w reakcji na wzrost zapasów metalu i z powodu obaw o kryzys zadłużenia w Europie - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie podczas tej sesji spadają w reakcji na wzrost zapasów metalu i z powodu obaw o kryzys zadłużenia w Europie - podają maklerzy. *

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali w Londynie jest wyceniana na 9.005,00 USD za tonę, po spadku o 1,0 proc.

We wtorek kontrakt zwyżkował aż do 9.267,50 USD za tonę, rekordowego poziomu.

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na marzec zniżkuje podczas tej sesji o 1,4 proc. do 66.920 juanów za tonę (10.045 USD).

Kontrakty na Comex w Nowym Jorku na miedź spadają teraz o 0,9 proc. do 4,0960 USD za funt.

"Sprawa zadłużenia kredytowego krajów w Europie nadal będzie ciążyć nad rynkami" - uważa Ni Yaoxiang, główny analityk Sinolink Futures Co.

"Ceny miedzi wzrosły niedawno do rekordów, pomimo oznak spowolnienia w gospodarce, dlatego teraz taka mała realizacja zysków to normalne" - dodaje.

W środę agencja Moody's Investors Service umieściła rating kredytowy Hiszpanii na liście obserwacyjnej ze wskazaniem do jego możliwego obniżenia z obecnego poziomu Aa1.

"Na nastroje na rynkach ma też wpływ możliwość dalszego zacieśniania polityki pieniężnej w Chinach" - mówi Li.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę w Londynie wzrosły w środę o 7.050 ton i był to największy jednodniowy ich wzrost o stycznia. Wynoszą one obecnie 357.950 ton.

Analitycy BNP Paribas SA prognozują, że w 2011 r. niedobór miedzi na rynkach wzrośnie ponad dwukrotnie, do 500 tys. ton wobec deficytu w 2010 r. na poziomie 200 tys. ton. Na 2012 r. również prognozuje się braki miedzi.(PAP)

aj/ ana/ je/

Tagi: spada, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz