Notowania

wiadomości
08.06.2011 08:12

Ceny miedzi w Londynie spadają z powodu rosnących obaw o gospodarkę

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po wtorkowym wystąpieniu szefa Fed Bena S.Bernanke, który nie zasygnalizował nowego bodźca dla pobudzenia gospodarki USA, pomimo że słabnie w niej ożywienie - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po wtorkowym wystąpieniu szefa Fed Bena S.Bernanke, który nie zasygnalizował nowego bodźca dla pobudzenia gospodarki USA, pomimo że słabnie w niej ożywienie - podają maklerzy. *

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.026,00 USD za tonę po spadku o 1,3 proc.

Na giełdzie w Szanghaju miedź staniała w dostawach na sierpień o 0,2 proc. do 68.260 juanów (10.534 USD) za tonę.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi tanieje w kontraktach na lipiec o 1,5 proc. do 4,0890 USD.

"Ostatnie słabsze dane makroekonomiczne w krótkiej perspektywie zaszkodziły sentymentowi inwestorów, pomimo to nadal wielu graczy ocenia, że fundamenty stanowią wsparcie dla cen" - mówi Song Lu, analityk Soochow Futures Co. w Szanghaju.

Analitycy JPMorgan Chase & Co. oceniają, że ceny miedzi mogły już w tym roku osiągnąć swój punkt szczytowy.

"W Chinach wszędzie jest dostępna miedź w transakcjach cash, a rynek jest dobrze zaopatrzony" - mówi Michael Jansen z JPMorgan.

Analitycy oceniają, że w tym tygodniu bank centralny Chin może podwyższyć podstawowe stopy procentowe o 25 pkt. bazowych, a w przyszłym - stopę rezerw obowiązkowych o 50 pkt. bazowych. To byłby kolejny czynnik przemawiający za spadkiem cen surowców.(PAP)

aj/ osz/ mki/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz