Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie w dół

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie
spadają w reakcji na dane PMI z Chin i środową decyzję Fed - informują maklerzy. Miedź w dostawach
trzymiesięcznych na LME kosztuje 7110,00 USD za tonę, po spadku o 0,2 proc.

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na dane PMI z Chin i środową decyzję Fed - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7110,00 USD za tonę, po spadku o 0,2 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec bez zmian - nadal po 3,2375 USD.

Miedź w dostawach na kwiecień na giełdzie metali w Szanghaju zniżkowała o 0,7 proc. do 50 tys. 680 juanów za tonę (8368 USD).

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w styczniu 2014 roku 49,5 pkt wobec 50,5 pkt na koniec poprzedniego miesiąca - podano w czwartek w końcowych wyliczeniach HSBC Holdings i Markit Economics.

Indeks jest najniżej od 6 miesięcy. Wstępnie spodziewano się indeksu na poziomie 49,6 pkt. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze.

W środę Fed na zakończenie swojego dwudniowego spotkania zdecydował o obniżeniu skali skupu aktywów w ramach programu luzowania ilościowego do poziomu 65 mld USD miesięcznie. Fed będzie teraz miesięcznie skupował obligacje skarbowe warte 35 mld USD oraz obligacje zabezpieczone hipotekami MBS, warte 30 mld USD.

Bank centralny USA ocenił, że pomimo postępującej poprawy na rynku pracy w USA warunki na nim panujące pozostają "mieszane".

"Inwestorzy biorą pod uwagę spowalniający wzrost gospodarczy w Chinach, kolejne cięcie programu stymulowania gospodarki USA przez Fed i spadające zapasy miedzi na LME" - mówi Chae Un Soo, trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę LME w Londynie spadły w środę o 1,2 proc. i wynoszą 318 tys. 800 ton - najmniej od grudnia 2012 r.(PAP)

aj/ jtt/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)