Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w Nowym Jorku poniżej 100 USD za baryłkę

0
Podziel się

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są
poniżej 100 USD za baryłkę. Zapasy surowca w USA są najwyższe od 15 tygodni - podają maklerzy.

bEqOcxQl

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są poniżej 100 USD za baryłkę. Zapasy surowca w USA są najwyższe od 15 tygodni - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 98,85 USD, po spadku o 37 centów.

Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 8 centów, do 109,72 USD za baryłkę.

bEqOcxQn

W poniedziałek Departament Energii USA podał, że zapasy ropy wzrosły w USA w ubiegłym tygodniu o 4 mln baryłek do 374,5 mln baryłek. To ich najwyższy poziom od 15 tygodni.

Analitycy szacowali, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 3 mln baryłek.

Raport o zapasach ropy, który zwyczajowo Departament Energii USA (DoE) podaje co tydzień w środę, nie ukazał się w ubiegłym tygodniu z powodu przerwania pracy przez niektóre instytucje rządowe 1 października. Również DoE nie działał przez ostatnie kilkanaście dni.

"Dane DoE pokazują, że zapasy ropy rosną i jest to tradycyjne zjawisko w tym okresie roku, bo zbliża się okres zimowy" - mówi Jonathan Barratt, wydawca "Barratt's Bulletin".

bEqOcxQt

Od początku tego roku ropa w USA zdrożała o 7,8 proc. (PAP)

aj/ osz/ pad/

bEqOcxQO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)