Notowania

wiadomości
27.01.2014 08:10

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na spadek temperatury w USA, co spowodowało wzrost popytu na olej opałowy - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na spadek temperatury w USA, co spowodowało wzrost popytu na olej opałowy - podają maklerzy. *

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 96,73 USD, po wzroście o 9 centów.

Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 35 centów, do 107,53 USD za baryłkę.

Służby meteorologiczne zapowiadają, że w tym tygodniu temperatura w USA będzie o 8 stopni Fahrenheita niższa, niż normalnie o tej porze roku.

Matt Rogers, prezes Commodity Weather Group w Bethesda, podał, że w tym miesiącu w USA zanotowano 4 z 10 najzimniejszych dni XXI wieku.

Na początku stycznia w Chicago było zimniej niż na Biegunie Południowym.

Tymczasem zapasy paliw destylowanych w USA, w tym oleju opałowego spadły w ub. tygodniu o 3,2 mln baryłek do 120,7 mln b. To ich najniższy poziom w tym okresie roku od 2001 r.

"Zimowa pogoda w USA powoduje, że rosną ceny oleju opałowego i gazu" - mówi Tetsu Emori, ekonomista Astmax Asset Management Inc. w Tokio.

W ub. tygodniu ropa na NYMEX w USA zdrożała o 2,4 proc.(PAP)

aj/ ana/ pad/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz