Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną

0
Podziel się

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku
rosną pierwszy raz od 5 dni, po dobrych danych o handlu zagranicznym Chin. Baryłka lekkiej słodkiej
ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień na giełdzie NYMEX podrożała o 51 centów do
104,88 USD.

bEpOpZed

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną pierwszy raz od 5 dni, po dobrych danych o handlu zagranicznym Chin. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na wrzesień na giełdzie NYMEX podrożała o 51 centów do 104,88 USD.

Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie rośnie o 41 centów do 107,85 USD za baryłkę.

"Dane o popycie na ropę w Chinach pozostały stosunkowo pozytywne. Dane o zapasach paliw w USA były mieszane, a informacja o handlu zagranicznym Chin co najmniej powstrzyma ceny od dalszych spadków" - ocenił David Lennox, analityk Fat Prophets w Sydney.

bEpOpZef

Wartość importu Chin wzrosła w lipcu o 10,9 proc. rdr po spadku o 0,7 proc. miesiąc wcześniej, natomiast eksport zwiększył się w lipcu o 5,1 proc. rdr wobec spadku o 3,1 proc. w czerwcu. Analitycy spodziewali się, że w lipcu import wzrośnie o 1,0 proc. rdr, a eksport o 2,0 proc.

Nadwyżka w handlu zagranicznym Chin w lipcu spadła do 17,8 mld dolarów z 27,1 mld dolarów przed miesiącem. Tutaj analitycy oczekiwali 26,9 mld dolarów.

W środę amerykański Departament Energii (DoE) podał dane o zapasach paliw w USA.

Zapasy ropy naftowej w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 1,32 mln baryłek, czyli 0,4 proc., do 363,3 mln baryłek, a rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 0,47 mln baryłek, czyli 0,4 proc. do 126,45 mln baryłek.

bEpOpZel

DoE podał też, że zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 0,13 mln baryłek, czyli o 0,1 proc., do 223,6 mln baryłek. (PAP)

mj/ asa/ je/

bEpOpZeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)