Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny węgla koksującego NWR spadną w I kw. o 13 proc.

0
Podziel się:

Ceny węgla koksującego New World Resources spadną w I kw. 2012 r. o 13
proc. licząc kwartał do kwartału do 142 euro za tonę, a koks stanieje o 11 proc. kdk do 311 euro/t
- podał NWR w komunikacie prasowym.

Ceny węgla koksującego New World Resources spadną w I kw. 2012 r. o 13 proc. licząc kwartał do kwartału do 142 euro za tonę, a koks stanieje o 11 proc. kdk do 311 euro/t - podał NWR w komunikacie prasowym.

"Średnia uzgodniona cena, dla węgla koksującego, włączając węgiel koksujący typu PCI, który ma zostać dostarczony w pierwszym kwartale kalendarzowym 2012 r., wynosi 142 euro za tonę i jest o 13 proc. niższa od ceny zrealizowanej w czwartym kwartale, co jest zgodne z rozwojem sytuacji na światowych rynkach węgla koksującego" - poinformowano w komunikacie.

Dodano, że średnia cena opiera się na założeniu, że sprzedaż węgla koksującego w pierwszym kwartale 2012 r. będzie stanowić w 54 proc. twardy węgiel koksujący, w 38 proc. półmiękki węgiel koksujący oraz w 8 proc. węgiel koksujący typu PCI.

NWR poinformował również, że średnia uzgodniona cena sprzedaży koksu na pierwszy kwartał kalendarzowy 2012 r. wynosi 311 euro za tonę, a więc jest o 11 proc. niższa w porównaniu do zrealizowanej w czwartym kwartale, co jest wynikiem dalszego osłabienia na europejskim rynku koksowniczym, a w szczególności na rynku koksu wielkopiecowego.

Średnia cena sprzedaży koksu opiera się na założeniu, że sprzedaż w pierwszym kwartale 2012 r. będzie się składać w przybliżeniu w 70 proc. z koksu odlewniczego, w 20 proc. z koksu wielkopiecowego i w 10 proc. z innych typów koksu.

Jak podał NWR, średnia uzgodniona cena sprzedaży węgla energetycznego na rok kalendarzowy 2012 wynosi 74 euro za tonę, czyli jest o 11 proc. wyższa, niż średnia w 2011 r. i odzwierciedla silne regionalne zapotrzebowanie na węgiel energetyczny jako źródło energii. (PAP)

jow/ ana/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)