Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CERT: cyberprzestępcy wykorzystują tragedię w Moskwie

0
Podziel się:

Atak bombowy na lotnisku Domodiedowo w Moskwie jest wykorzystywany do
rozsyłania internetowej poczty zawierającej złośliwe oprogramowanie - alarmuje polski Rządowy
Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL.

bEDYMyYB

Atak bombowy na lotnisku Domodiedowo w Moskwie jest wykorzystywany do rozsyłania internetowej poczty zawierającej złośliwe oprogramowanie - alarmuje polski Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL.

Maile zawierające niebezpieczne załączniki w plikach pdf, których otwarcie może doprowadzić do zainfekowania systemu, są rozsyłane m.in. z kont założonych w serwisie Gmail. Posiadają one w tytułach odniesienia do zamachu w Moskwie.

CERT.GOV.PL przestrzega też przed stronami internetowymi odnoszącymi się do tragedii na lotnisku Domodiedowo. Witryny takie mogą zawierać szkodliwy kod lub infekować złośliwym oprogramowaniem. W dodatku - jak podkreśla rządowy zespół - strony te mogą być indeksowane na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych, a to może skutkować masowym zarażaniem komputerów osób szukających najnowszych informacji dotyczących zamachu.

bEDYMyYD

Rządowi informatycy zalecają wszystkim użytkownikom internetu szczególną uwagę podczas przeglądania poczty elektronicznej i korzystania z serwisów wyszukiwawczych. "W szczególności należy dokładnie zapoznawać się ze wstępną treścią wyszukanych witryn udostępnianą w wynikach wyszukiwania generowanych przez przedmiotowe serwisy" - napisano w komunikacie umieszczonym na internetowej stronie zespołu.

Użytkownicy, którzy otrzymali wyżej wymienioną wiadomość, proszeni są o kontakt z zespołem CERT.GOV.PL.

Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL został powołany w 2008 r. i funkcjonuje w ramach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jego zadaniem jest m.in. ochrona polskiej administracji publicznej przed cyberzagrożeniami. Nazwa CERT jest skrótem angielskiego terminu "Computer Emergency Responce Team". (PAP)

ral/ bos/ jra/

bEDYMyZe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)