Notowania

zamieszki w egipcie
01.02.2011 14:54

Chaos na lotnisku w Kairze. Panika

Z lotniska odleciało do europejskich miast co najmniej 18 samolotów z cudzoziemcami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/KHALED EL FIQI)

Z lotniska w Kairze we wtorek rano odleciało do europejskich miast co najmniej 18 samolotów z cudzoziemcami i Egipcjanami na pokładzie. Pasażerowie twierdzą, że w porcie lotniczym, w którym utkwiło ponad 4,5 tys. osób, panuje zamęt.

We wtorek w Kairze wylądował także samolot LOT-u, który zabierze Polaków chcących wrócić do kraju.

Zdaniem pasażerów, cytowanych przez agencję AP, na lotnisku w egipskiej stolicy brakuje personelu i informacji o lotach, kończą się zapasy jedzenia, a niektórzy policjanci żądają łapówek przed wpuszczeniem ludzi na pokład samolotów.

Na pokładzie co najmniej 18 wyczarterowanych samolotów we wtorek rano z Kairu wyleciało ponad 1,5 tys. osób - powiedział agencji AP anonimowy pracownik lotniska.

Anulowanych zostało 75 proc. lotów państwowego przewoźnika Egypt Air, któremu z powodu godziny policyjnej, obowiązującej od godz. 15 do godz. 8 rano, brakuje personelu.

Jak mówią świadkowie, nawet posiadanie biletu nie gwarantuje wejścia na pokład. _ - Ludzie z biletami mieli problem z dostaniem się do samolotu, bo na lotnisku w Kairze panuje istny chaos _ - powiedział kanadyjski turysta po wylądowaniu na niemieckim lotnisku we Frankfurcie.

_ - Terminale pełne są panikujących ludzi. Personel naziemny znika, a w poczekalni przed wejściem na pokład musieliśmy zebrać 2 tys. dolarów dla stojącego przy wejściu policjanta. Nie chciał nas wpuścić bez płacenia _ - dodał turysta.

Eksperci z Center for Asia Pacific Aviation ocenili we wtorek, że niepokoje trwające w Egipcie i Tunezji mogą mieć głęboki wpływ na lotnictwo cywilne w regionie. 79 przewoźników obsługuje loty do Egiptu, co zdaniem think tanku, mającego siedzibę w Sydney, oznacza, że wraz ze spadkiem liczby turystów i klientów biznesowych _ tym kryzysem zostanie dotkniętych wiele linii _. Najbardziej narażony na straty będzie Egypt Air, który odpowiada za transport 37 proc. pasażerów.


Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t130523.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/turysci;z;egiptu;wracaja;po;reszte;poleci;wojsko,86,0,763478.html) Turyści z Egiptu wracają. Po resztę poleci wojsko? Dziś do stolicy Egiptu leci samolot LOT, by zabrać stamtąd część Polaków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t130524.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/10;procent;korekty;na;gpw;barylka;ropy;za;ponad;100;dolarow,91,0,763227.html) 10 procent korekty na GPW. Baryłka ropy za ponad 100 dolarów Rebelia w Egipcie uderzy nas po kieszeni. Droższe będzie paliwo. Stracą indeksy GPW i złoty. A to odczują posiadacze kredytów walutowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t130106.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/opozycja;w;egipcie;chce;dalszych;protestow,100,0,763492.html) Opozycja w Egipcie chce dalszych protestów Bractwo Muzułmańskie, główna siła opozycyjna w Egipcie, odrzuciło nowy rząd i apeluje do obywateli o dalsze manifestacje - do obalenia _ reżimu _.
Tagi: zamieszki w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz