Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Charles Taylor przewieziony do więzienia w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się

Były prezydent Liberii Charles Taylor, skazany na 50 lat więzienia za
zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, został we wtorek przewieziony z aresztu
międzynarodowego trybunału w Hadze do brytyjskiego więzienia o zaostrzonych środkach
bezpieczeństwa.

bErnkBcl

Były prezydent Liberii Charles Taylor, skazany na 50 lat więzienia za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, został we wtorek przewieziony z aresztu międzynarodowego trybunału w Hadze do brytyjskiego więzienia o zaostrzonych środkach bezpieczeństwa.

65-letni obecnie Charles Taylor rządził Liberią w latach 1997-2003. Pod międzynarodową presją i szukając schronienia przed rebelią we własnym kraju, uciekł do Nigerii; trzy lata później został aresztowany.

W maju 2012 roku Międzynarodowy Trybunał ONZ ds. Sierra Leone skazał go na 50 lat więzienia za zbrodnie wojenne popełnione w sąsiadującym z Liberią Sierra Leone. Uznano, że był winny wspierania i zbrojenia w zamian za diamenty tamtejszych rebeliantów ze Zjednoczonego Frontu Rewolucyjnego (RUF) i Rewolucyjnej Rady Sił Zbrojnych (AFRC), dopuszczających się aktów terroru, zabójstw, gwałtów i wykorzystywania dzieci jako żołnierzy.

bErnkBcn

Podczas 11-letniej wojny domowej w Sierra Leone zginęło 100-150 tys. ludzi, a w jej trakcie dopuszczono się potwornych zbrodni, z kanibalizmem włącznie.

Taylor był drugim w historii przywódcą państwa - po Serbie Slobodanie Miloszeviciu - sądzonym przez międzynarodowy trybunał. (PAP)

jo/ ro/

14807919 14808198

bErnkBcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)