Notowania

chavez
05.03.2009 05:47

Chavez nacjonalizuje Cargill

Prezydent Wenezueli nakazał przejęcie zakładów amerykańskiego koncernu spożywczego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez nakazał w środę przejęcie przez państwo zakładów należących do amerykańskiego koncernu spożywczego Cargill.

Jak podała agencja Reutera, chodzi o jednostkę zajmującą się przetwórstwem ryżu. Chavez zadecydował o nacjonalizacji, ponieważ Cargill nie wytwarza zwykłego ryżu, podlegającego rządowej kontroli cenowej. Nie wiadomo, czy prezydencka decyzja będzie miała wpływ na inne fabryki koncernu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Chavez może rządzić ile będzie chciał ]( http://news.money.pl/artykul/chavez;moze;rzadzic;ile;bedzie;chcial,35,0,427555.html )
* [ Chavez wywłaszcza deweloperów ]( http://news.money.pl/artykul/chavez;wywlaszcza;deweloperow,254,0,410366.html )

Prezydent Wenezueli oskarża firmy zajmujące się przetwórstwem ryżu o narzucanie zbyt dużych cen na swoje produkty, gdyż nie chcą one przystać na ceny wyznaczone przez rząd.

Socjalistyczny rząd Chaveza narzucił kontrolę cen na podstawowe produkty i często oskarża prywatne firmy o przetrzymywanie żywności. Oprócz amerykańskiego Cargilla przetwórstwem ryżu w Wenezueli zajmuje się m.in. wenezuelska firma Polar.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz