Notowania

katastrofa w smoleńsku
24.09.2010 11:16

Chcemy przesłuchać kontrolerów ze Smoleńska

Andrzej Seremet chce też przesłuchania trzeciej osoby z wieży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiada, że prokuratura chce przesłuchania także trzeciej osoby, która znajdowała się w wieży. Wniosek w tej sprawie został skierowany do prokuratury rosyjskiej. *

_ - Tak, to jest zamiar prokuratury _ - potwierdził Seremet w Radiu ZET. _ Gazeta Wyborcza _ napisała, że na wieży lotniska Siewiernyj poza kontrolerem lotów Pawłem Plusinem i jego pomocnikiem Ryżkowem był jeszcze płk gwardii Nikołaj Krasnokutski. Do 15 października 2009 roku dowodził on 103. Gwardyjskim Krasnosielskim Pułkiem Wojskowego Transportu Lotniczego na lotnisku w Smoleńsku. Krasnokutski został przysłany do Smoleńska z Tweru.

Prokurator Generalny pytany, czy są nagrania rozmów polskich pilotów z wieżą kontrolną powiedział, _ tak, natomiast jeżeli chodzi o nagrania wieży kontrolnej z Moskwą, to prokuratura nie jest w ich posiadaniu _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t95101.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;ukrywaja;prawde;siewiernyj;to;wojskowe;lotnisko,53,0,681013.html) Rosjanie ukrywają prawdę?

Na pytanie czy polska prokuratura wystąpi o przekazanie tych nagrań przez prokuraturę rosyjską, powiedział: _ To było ujęte w dwóch wnioskach, kierowanych do strony rosyjskiej. W tym pierwszym ogólnym, w którym (...) wskazano, by wszystkie dowody mogące mieć związek z tą sprawą zostały przekazane Polsce. A potem konkretnie, w kolejnych wnioskach wskazywano dowody, o jakie nam chodzi _.

Pytany, czy jest zaskoczony, że na miejscu tragedii nadal znajdowane są szczątki, Seremet powiedział: _ i tak, i nie _.

_ - Mając informacje przekazane ze strony rosyjskiej, że dokonano dosyć ścisłej starannej penetracji tego terenu sądziłem, że nie dojdzie do takich sytuacji _ - powiedział. _ Natomiast z drugiej strony wiem, że doświadczenie związane z takimi katastrofami poucza, że zdarza się po kilku miesiącach, a nawet latach, mogą jakieś drobne szczątki zostać znalezione na skutek działania czynników atmosferycznych i innych jeszcze okoliczności _ - zaznaczył. _ Jestem zaskoczony, ale też wiem, że takie konsekwencje mogą nastąpić _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t95683.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chcemy;wiecej;informacji;o;sledztwie;smolenskim,108,0,680300.html) Chcemy więcej informacji o śledztwie smoleńskim

Na uwagę, że _ mecenas Rogalski, który jest pełnomocnikiem rodzin, w tym pełnomocnikiem Jarosława Kaczyńskiego (...) twierdzi, że Rosja manipuluje i że Rosja preparuje materiały _, Seremet odpowiedział: _ nie wiem, jakie miał dowodowy na taką wypowiedź pan mecenas Rogalski. Ze strony prokuratury nie mogę powiedzieć, żeby tego rodzaju wnioski miały być uzasadnione _.

Na pytanie, czy postawienie zarzutów jest możliwe Seremet powiedział: _ jest możliwe, ale proszę mnie zwolnić od odpowiedzi na pytanie, jaki byłby krąg osób _. Powiedział, że - jak mniema - potencjalne zarzuty mieściłyby się w art. 231 Kodeksu karnego (niedopełnienie obowiązków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t111483.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;wzywa;tuska;do;rzetelnego;wyjasnienia;katastrofy,125,0,680829.html) PiS wzywa Tuska do rzetelnego wyjaśnienia katastrofy Posłowie żądają zwrotu wraku TU-154M i czarnych skrzynek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t111467.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/archeolodzy;poszukaja;szczatkow;po;katastrofie;w;smolensku,86,0,680534.html) Archeolodzy poszukają szczątków po katastrofie w Smoleńsku Generał Parulski ma głębokie przeświadczenie, iż na miejscu katastrofy ciągle można znaleźć szczątki samolotu, szczątki ciał jego pasażerów i ich rzeczy osobiste.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz