Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chile koryguje bilans ofiar trzęsienia ziemi

0
Podziel się

Zginęło nie ponad 800 osób, lecz 279 - podała prezydent Michelle Bachelet.

Chile koryguje bilans ofiar trzęsienia ziemi
(PAP/EPA)
bDJmAGoR

Prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosiła korektę bilansu śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi z ubiegłej soboty: zginęło nie ponad 800 osób, lecz 279.

Przepraszając za zawyżenie liczby ofiar kataklizmu, prezydent tłumaczyła pomyłkę skutkami chaosu wielkiego napięcia, w jakim pracowały lokalne władze, ustalając rozmiary katastrofy na terenach nawiedzonych przez trzęsienie ziemi o sile 8,8 w skali Richtera.

Chilijski wiceminister spraw wewnętrznych Patricio Rosende, przekazując mediom listę 279 zidentyfikowanych już ofiar trzęsienia ziemi, wyjaśnił, że uznano za zabitych wiele osób z listy zaginionych.

bDJmAGoT

Dzisiejsze wstrząsy wtórne miały siłę 6,8 stopnia w skali Richtera.

Zobacz relację Bloomberg Television:

Według dzienników chilijskich, wszystko to może oznaczać, że podana w piątek liczba śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi nie jest ostateczna.

Rząd ustępującej prezydent, socjalistki Michelle Bachelet, zadekretował trzydniową żałobę narodową w Chile dla uczczenia ofiar kataklizmu, która rozpocznie się o północy z soboty na niedzielę. Z dniem 11 marca władzę w Chile przejmuje na cztery lata konserwatysta Sebastian Pinera.

bDJmAGoZ
bDJmAGpu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)