Notowania

wiadomości
22.03.2011 01:31

Chile: Obama za nowym partnerstwem z Ameryką Południową

Podczas wizyty w Chile, prezydent USA Barack Obama zaproponował w poniedziałek nowe partnerstwo swego kraju z Ameryką Południową, nie podał jednak żadnych konkretów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Podczas wizyty w Chile, prezydent USA Barack Obama zaproponował w poniedziałek nowe partnerstwo swego kraju z Ameryką Południową, nie podał jednak żadnych konkretów. *

"Ameryka Południowa jest dzisiaj ważniejsza dla USA niż kiedykolwiek w przeszłości" - powiedział Obama w wygłoszonym w stolicy Chile, Santiago, orędziu do narodów Ameryki Południowej.

Prezydent USA mówił także o konieczności bliższej współpracy ze sobą państw tego kontynentu, zwłaszcza gospodarczej i w walce z biedą.

Reakcje na wystąpienie Obamy, zwłaszcza wobec dużych oczekiwań, były dość powściągliwe. "Prezydent zasygnalizował tylko swoje zamiary, pożyjemy i zobaczymy, co z tego będzie" - stwierdził były szef chilijskiej dyplomacji i obecny sekretarz generalny Organizacji Państw Amerykańskich, Jose Miguel Insulza.

Barack Obama przybył w poniedziałek z Brazylii do Chile. We wtorek odleci do Salwadoru, który będzie ostatnim etapem jego podróży. (PAP)

8609501

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz