Notowania

wiadomości
12.12.2011 09:22

Chińczyk-kapitan kutra zabił funkcjonariusza straży przybrzeżnej Korei Płd.

Chińczyk, kapitan kutra rybackiego, dźgnął w poniedziałek dwóch południowokoreańskich funkcjonariuszy straży przybrzeżnej, zabijając jednego z nich - podały władze Korei Płd. Do incydentu doszło, gdy łódź została zatrzymana za nielegalny połów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Chińczyk, kapitan kutra rybackiego, dźgnął w poniedziałek dwóch południowokoreańskich funkcjonariuszy straży przybrzeżnej, zabijając jednego z nich - podały władze Korei Płd. Do incydentu doszło, gdy łódź została zatrzymana za nielegalny połów. *

Nie wiadomo, jakim narzędziem śmiertelnie raniono jednego ze strażników - pisze agencja Associated Press.

Kuter został zatrzymany przez dwie jednostki południowokoreańskiej straży przybrzeżnej. Funkcjonariusze weszli na pokład łodzi rybackiej, podejrzewając, że jej załoga dokonuje nielegalnego połowu na wodach Morza Żółtego bogatego w kraby niebieskie i sardele - poinformował rzecznik południowokoreańskie straży przybrzeżnej.

Funkcjonariusz, który został raniony w bok, został zabrany śmigłowcem do szpitala w porcie Incheon, lecz w chwilę później zmarł. Do szpitala trafił też drugi poszkodowany, który został trafiony w brzuch. Obecnie trwa jego operacja. Kapitan kutra odniósł niewielkie obrażenia w wyniku walki wręcz z funkcjonariuszami.

Południowokoreańskie MSZ wezwało w poniedziałek na konsultacje ambasadora Chin w Seulu, ostro krytykując incydent. Przedstawiciele ministerstwa poinformowali, że w ubiegły czwartek zwrócili się z prośbą do dyplomaty, aby poczynił wysiłki w celu przeciwdziałania nielegalnym połowom dokonywanym przez Chińczyków, co podkopuje dwustronne stosunki. (PAP)

cyk/ ro/

10383059

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz