Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny-USA: Porozumienie o wymianie studentów

0
Podziel się

Chiny i Stany Zjednoczone uzgodniły we wtorek inicjatywę mającą umożliwić
100 tys. amerykańskich studentów naukę w Chinach w ciągu 4 najbliższych lat.

bEhyfUvF

Chiny i Stany Zjednoczone uzgodniły we wtorek inicjatywę mającą umożliwić 100 tys. amerykańskich studentów naukę w Chinach w ciągu 4 najbliższych lat.

Członkini chińskiej Rady Państwowej (rządu), odpowiedzialna m.in. za resorty kultury i nauki Liu Yandong oraz sekretarz stanu USA Hillary Clinton zapowiedziały program sprzyjający wymianie osobowej w ramach rozpoczętych w poniedziałek dwudniowych rozmów na tematy gospodarcze i strategiczne.

Celem programu jest zwiększenie o 25 proc. liczby amerykańskich studentów uczących się w Chinach. Wkładem Chin w jego realizację będzie m.in. przeznaczenie 10 tys. stypendiów dla amerykańskich studentów chcących uczyć się języka chińskiego. Taką samą liczbę stypendiów dla studentów chińskich zadeklarowały Stany Zjednoczone.

bEhyfUvH

Panie Clinton i Liu zainaugurowały również serię konsultacji, które mają odbywać się co roku na temat "wymiany między mieszkańcami" w sferze edukacji, kultury, nauki, technologii i sportu.

Dyplomacja amerykańska wspiera finansowo większą liczbę amerykańskich studentów w Chinach niż w jakimkolwiek innym kraju. (PAP)

mw/ ro/

6299815

bEhyfUwi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)