Notowania

leki
06.08.2012 06:46

Chiny: 2 tys. zatrzymanych w akcji przeciw podrabianym lekom

Około 2 tys. osób zatrzymano na terenie Chin w ramach akcji wymierzonej w produkcję i handel podrabianymi lekami - poinformowało ministerstwo bezpieczeństwa państwowego w Pekinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sjlocke/iStockphoto)

*Około 2 tys. osób zatrzymano na terenie Chin w ramach akcji wymierzonej w produkcję i handel podrabianymi lekami - poinformowało ministerstwo bezpieczeństwa państwowego w Pekinie. *

Według komunikatu resortu władze przejęły podróbki oraz znaki towarowe o łącznej wartości 180 mln dolarów. Ministerstwo tłumaczyło, że fałszywe środki sprzedawano w celu leczenia nadciśnienia, cukrzycy, chorób skóry i innych _ skomplikowanych schorzeń _, w tym nowotworów.

Od kilku lat Chiny zmagają się z produkcją i sprzedażą podrabianych leków. W 2007 roku dyrektor chińskiej agencji ds. żywności i leków został stracony za przyjęcie łapówki w zamian za wyrażenie zgody na niebezpieczną podróbkę.

Rząd od tamtej pory stara się wprowadzić ściślejsze kontrole i zaostrzyć środki bezpieczeństwa w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Czytaj więcej w Money.pl
I w tej dziedzinie Chiny chcą dominować Chiny w ciągu 2-3 lat mogą stać się trzecim po USA i Japonii rynkiem farmaceutycznym świata.
Płacą za informacje o podróbkach. Są efekty Ze straganów znikają podrabiane produkty luksusowych marek, którymi do niedawna masowo tam handlowano.
Masowo podrabiają francuskie wina. Unia zła Chiński rynek pełen jest podróbek wysokiej jakości win. Szczególnie poszkodowani są francuscy producenci, zwłaszcza z rejonu Bordeaux.
Tagi: leki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz