Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
30.06.2007 15:15

Chiny apelują do Watykanu o "realistyczne podejście"

Chiny zaapelowały w sobotę do Watykanu o "realistyczne podejście" i nie tworzenie "nowych przeszkód" w poprawie stosunków dwustronnych. Apel pojawił się po opublikowaniu listu papieża Benedykta XVI do wiernych w Chinach.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Chiny zaapelowały w sobotę do Watykanu o "realistyczne podejście" i nie tworzenie "nowych przeszkód" w poprawie stosunków dwustronnych. Apel pojawił się po opublikowaniu listu papieża Benedykta XVI do wiernych w Chinach. *

Chiny "mają nadzieję, że Watykan przyjmie postawę realistyczną i nie będzie tworzyć nowych przeszkód" - powiedział rzecznik chińskiego MSZ Qin Gang.

Komunikat, opublikowany na internetowych stronach chińskiego resortu dyplomacji, przypomina o dwóch głównych warunkach normalizacji stosunków. Chodzi o zerwanie przez Watykan stosunków dyplomatycznych z Tajwanem, uważanym przez Chiny za swoją prowincję, jak również o prawo nominowania duchownych przez chińskie władze.

Watykan "nie powinien w imię katolicyzmu ingerować w wewnętrzne sprawy Chin" - głosi tekst komunikatu, który pojawił się w Internecie w kilka godzin po opublikowaniu papieskiego listu.

"Chiny zawsze były gotowe do poprawy swoich stosunków z Watykanem, w tym celu podejmowaliśmy pozytywne starania i chcemy kontynuować z Watykanem szczery dialog, uczciwy i konstruktywny, by ostatecznie wyeliminować rozbieżności" - zapewnił Qin Gang. (PAP)

klm/ ap/

2156

Tagi: chiny, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz