Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Aresztowano 7 osób z fabryki produkującej skażone mleko

0
Podziel się

Dyrektor chińskich zakładów mleczarskich w prowincji Shanxi (Szensi) i
sześciu jego współpracowników zostało aresztowanych po wykryciu przez władze 26 ton skażonego mleka
w proszku - poinformowano w poniedziałek na stronie internetowej Sądu Najwyższego.

bEiAINTp

Dyrektor chińskich zakładów mleczarskich w prowincji Shanxi (Szensi) i sześciu jego współpracowników zostało aresztowanych po wykryciu przez władze 26 ton skażonego mleka w proszku - poinformowano w poniedziałek na stronie internetowej Sądu Najwyższego.

Zakłady mleczarskie w mieście Yangquan sprzedawały "świeże" mleko z przeterminowanego mleka w proszku, skażonego w wysokim stopniu melaminą. Na razie nie wiadomo, czy ktoś po spożyciu tego mleka zachorował.

Policja w Yangquan aresztowała siedem osób, w tym dyrektora fabryki Wang Zhiganga pod zarzutem produkcji i sprzedaży toksycznej żywności.

bEiAINTr

Przed prawie trzema laty w Chinach wybuchł skandal, kiedy okazało się, że melaminy dodawano do produktów mlecznych, by zafałszować wyniki badań jakości. Sześcioro dzieci zmarło po spożyciu skażonych produktów, a ok. 300 tys. zachorowało. W związku z aferą skazanych zostało 21 osób, na dwóch wykonano wyrok śmierci.

Melamina służy do wyrobu materiałów wiążących, farb, lakierów i przedmiotów gospodarstwa domowego; stosuje się ją też m.in. do modyfikacji betonu. Ze względu na wysoką zawartość azotu była stosowana przez oszustów do zawyżania zawartości białka w mleku. Nieprzyswajalna przez organizm ludzki, prowadzi do kamicy, a nawet niewydolności nerek, co było właśnie przyczyną zgonów lub poważnej choroby większości ofiar afery.(PAP)

jo/ kar/

7171398

bEiAINTS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)