Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Co najmniej 20 ofiar tajfnunu Usagi

0
Podziel się:

Co najmniej 20 ludzi zginęło w południowych Chinach w następstwie
uderzenia tajfunu Usagi - podały w poniedziałek chińskie władze. Cyklon wywołał paraliż
komunikacyjny w regionie: wstrzymano kolej, samoloty oraz statki.

bEEwEXvp

Co najmniej 20 ludzi zginęło w południowych Chinach w następstwie uderzenia tajfunu Usagi - podały w poniedziałek chińskie władze. Cyklon wywołał paraliż komunikacyjny w regionie: wstrzymano kolej, samoloty oraz statki.

Tajfunowi, uważanemu za najpotężniejszy w tym roku na całym globie, towarzyszą ulewne deszcze oraz wiatry o prędkości do 175 km/h i porywach nawet do 213 km/h. Jak podała chińska telewizja państwowa CCTV, w niedzielę wieczorem dotarł on do wybrzeża prowincji Guangdong i przeszedł przez okolice miasta Shanwei.

Silny wiatr zrzucał samochody z dróg, wyrywał drzewa i wybijał okna. Jeden z powiatów został całkowicie pozbawiony elektryczności i wody pitnej - podała agencja informacyjna Xinhua.

bEEwEXvr

Władze prowincji Guangdong wprowadziły też plan awaryjny w elektrowni atomowej Daya Bay; Xinhua poinformowała, że zredukowano moc w czterech z sześciu reaktorów.

Odwołano kursy pociągów dużych prędkości, odjeżdżających z Kantonu do Pekinu. Wstrzymano też setki lotów z lotnisk w Kantonie, Shenzhen i Hongkongu. W okolicach Hongkongu i Makau panują też poważne ograniczenia w ruchu morskim.

Usagi, nazywany też supertajfunem, porusza się w kierunku północno-zachodnim. Według chińskiego krajowego centrum meteorologicznego jego siła będzie słabła wraz z wchodzeniem coraz głębiej w ląd.

Wcześniej Usagi przeszedł nad Tajwanem i Filipinami. Zginęły co najmniej dwie osoby. (PAP)

bEEwEXvx

zab/

14632205 14632284 arch. int.

bEEwEXvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)