Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
21.11.2009 08:12

Chiny: Eksplozja w kopalni - co najmniej 31 zabitych

# Większa liczba ofiar, szczegóły #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Większa liczba ofiar, szczegóły #

21.11.Pekin (PAP/AP,AFP) - Liczba ofiar śmiertelnych w eksplozji gazu w kopalni węgla kamiennego w północno-wschodnich Chinach wzrosła do 31, a 82 górników zostało uwięzionych pod ziemią - powiadomiła w sobotę chińska telewizja CCTV. Poprzednie doniesienia mówiły o 23 zabitych i 90 uwięzionych górnikach.

Do katastrofy doszło w mieście Hegang w graniczącej z Rosją prowincji Heilongjijang.

W chwili wybuchu, do którego doszło około godz. 2.30 nad ranem lokalnego czasu, w kopalni pracowało 528 górników, jednak 389 z nich udało się wydostać na powierzchnię - podał Chiński Urząd Bezpieczeństwa Pracy.

W kopalni tej corocznie wydobywa się 1,45 mln ton węgla.

Kopalnie Państwa Środka należą do najbardziej niebezpiecznych na świecie. Według oficjalnych statystyk, uważanych za niedoszacowane, tylko w ubiegłym roku wskutek eksplozji, podtopień i tąpnięć w chińskich kopalniach zginęło ponad 3.200 osób.

Agencje podają, że 80 proc. spośród 16 tys. chińskich kopalni działa nieformalnie, bez odpowiedniego nadzoru. Władze w Pekinie podkreślają jednak, że zlikwidowały wiele niebezpiecznych zakładów górniczych, zmniejszając w pierwszym półroczu br. średnią dzienną liczbę ofiar wypadków w przemyśle wydobywczym o połowę, do około sześciu.(PAP)

jo/ gsi/ mok/

5171290 5171282

Tagi: chiny, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz