Notowania

chiny
17.05.2008 10:16

Chiny: Liczba ofiar trzęsienia wciąż rośnie

Najświeższy bilans kataklizmu to 29 tys. ofiar. Rejonom, które ucierpiały w trzęsieniu zagraża powódź.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Chinach wzrosła do blisko 29 tys. - poinformował rzecznik chińskiego rządu Guo Weimin.

Agencja Xinhua podała tymczasem, że w tylko w mieście Deyang mogło zginąć 20 tysięcy ludzi.

Chińskie media poinformowały takżeo zagrożeniu powodziowym i ewakuacji tysięcy ludzi z rejonów dotkniętych katastrofalnym trzęsieniem ziemi w środkowych Chinach.

Agencja prasowa Xinhua precyzowała, że położone w okręgu Beichuan jezioro _ w każdej chwili może wystąpić z brzegów _. Komunikat władz zalecał ludności przemieszczenie się w położone wyżej rejony. W akcji ewakuacyjnej bierze udział wojsko.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Turysta uratowany po 114 godzinach ]( http://news.money.pl/artykul/chiny;turysta;uratowany;po;114;godzinach,126,0,342910.html )
* [ Chiny: Liczba ofiar może przekroczyć 50 tysięcy ]( http://news.money.pl/artykul/chiny;liczba;ofiar;moze;przekroczyc;50;tysiecy,109,0,342637.html )
* [ Chiny: W trzęsieniu ziemi ucierpiało 10 milionów ludzi ]( http://news.money.pl/artykul/chiny;w;trzesieniu;ziemi;ucierpialo;10;milionow;ludzi,39,0,342311.html )
* [ Po trzęsieniu ziemi kilka chińskich miast przestało istnieć ]( http://news.money.pl/artykul/po;trzesieniu;ziemi;kilka;chinskich;miast;przestalo;istniec,234,0,342250.html )

Urzędnicy jednocześnie sprawdzają, jak spuścić nadmiar wody z leżącego między dwoma wzniesieniami jeziora Haizi. Nie wiadomo, co spowodowało nagły przybór wody.

Beichuan był jednym z okręgów, które najbardziej ucierpiały w następstwie zeszłotygodniowych wstrząsów; zawaliło się tam około 80 proc. budynków.

Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz