Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny, mówi szef Banku, będą dalej inwestować w dług eurostrefy

0
Podziel się

Chiny będą dalej inwestować w dług strefy euro - zapewnił w środę szef
chińskiego banku centralnego Zhou Xiaochuan. Wyraził przy tym wiarę w samo euro i w zdolność
członków strefy euro do rozwiązania ich problemu zadłużenia.

bDoccWHp

Chiny będą dalej inwestować w dług strefy euro - zapewnił w środę szef chińskiego banku centralnego Zhou Xiaochuan. Wyraził przy tym wiarę w samo euro i w zdolność członków strefy euro do rozwiązania ich problemu zadłużenia.

Chiny będą grać większą rolę w rozwiązywaniu problemów Europy - powiedział prezes Ludowego Banku Chin - centralnego banku Chińskiej Republiki Ludowej - powtarzając, jak pisze Reuters, wcześniejszą wypowiedź w tej sprawie chińskiego premiera Wen Jiabao podczas inauguracji we wtorek w Pekinu szczytu UE-Chiny.

"Mocno wierzymy, że państwa unijne mogą pracować wspólnie, by uporać się z wyzwaniami. Są w stanie rozwiązać kryzys zadłużenia" - oświadczył Zhou przemawiając na pekińskim Uniwersytecie Międzynarodowego Biznesu i Ekonomii.

bDoccWHr

Zapewnienia odnośnie do większego zaangażowania w rozwiązywanie kryzysu euro padają z ust Zhou i chińskich przywódców w chwili, gdy w Pekinie na szczycie UE-Chiny przebywają przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Pekin kilkakrotnie wyrażał chęć udziału w Europejskim Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF) i mającym go zastąpić w lipcu Europejskim Mechanizmie Stabilizacyjnym (EMS). Celem tych mechanizmów ratunkowych jest rozwiązanie kryzysu zadłużeniowego strefy euro. Jednak przedstawiciele władz Chin, których rezerwy dewizowe szacowane są na 3,2 bln dolarów, nigdy nie podawali konkretnych danych w sprawie swojego wkładu.(PAP)

mmp/

10795728 0795705 arch.

bDoccWHx
bDoccWHS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)