Notowania

chiny
05.03.2010 09:43

Chiny: "Przewodniczący Mao" atrakcją sesji parlamentu

Dobrze znana postać przewodniczącego Mao Zedonga (1893-1976) stała się w piątek atrakcją ceremonii otwarcia dorocznej sesji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (parlamentu) w Pekinie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dobrze znana postać przewodniczącego Mao Zedonga (1893-1976) stała się w piątek atrakcją ceremonii otwarcia dorocznej sesji Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (parlamentu) w Pekinie. *

Naśladowca Mao w charakterystycznym szarym mundurku, z zaczesanymi do tyłu włosami, pozował do zdjęć i raczył licznie zgromadzonych przedstawicieli mediów swymi słynnymi sentencjami.

"Kluczowe znaczenie ma dokładność. Inni naśladowcy nie całkiem zdołali uchwycić istotę Mao" - powiedział agencji Reutera Wang Guoxin, po czym z uniesioną ręką obwieścił powstanie rządu Chińskiej Republiki Ludowej, mówiąc z akcentem z rodzinnej prowincji Mao - Hunan.

Wang, zawodowy malarz portretów z prowincji Hubei, nie jest notabene członkiem partii komunistycznej, którą Mao kierował przez dziesięciolecia; należy do pozbawionej jakiegokolwiek znaczenia Chińskiej Robotniczo-Chłopskiej Partii Demokratycznej. (PAP)

az/ ap/

5796602

Tagi: chiny, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz