Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
16.10.2008 11:38

Chiny: Rośnie liczba ofiar melaminy

Tysiące dzieci nadal walczy o życie w chińskich szpitalach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W chińskich szpitalach nadal przebywa co najmniej 5800 dzieci, cierpiących na kamicę nerkową z powodu spożycia mleka w proszku, zatrutego przemysłową melaminą - podało Ministerstwo Zdrowia Chin. *

Także w Hongkongu informowano o ośmiu chorych dzieciach. Skażone melaminą mleko spowodowało w Chinach śmierć kilkorga dzieci - zachorowały 54 tysiące.

Chińskie władze obarczają odpowiedzialnością za melaminę w mleku dostawców, którzy mieli dodawać ten związek by zafałszować badania jakości mleka i uzyskać w ten sposób wyższą cenę.

Chińska propaganda czyni wszystko by przywrócić zaufanie klientów do miejscowych produktów mlecznych. Zapowiedziano m.in. drastyczne zaostrzenie kontroli mleka. W ostatnich dniach akredytowanym w Chinach dziennikarzom zorganizowano wycieczkę do _ modelowych _ mleczarń w regionie autonomicznym Mongolii Wewnętrznej.

Sprawa mleka z dodatkiem melaminy podważyła na świecie wizerunek Chin jako producenta żywności. Łącznie ponad 30 państw zakazało importu chińskich produktów mlecznych i części słodyczy - w niektórych przypadkach zakaz objął całą żywność importowaną z Chin.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: chiny, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz