Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Setki kotów nie trafią do garnka - władze wypuściły je do lasu

0
Podziel się

Ponad tysiąc młodych kotów, które dzięki akcji chińskich obrońców praw
zwierząt nie skończyły na talerzu, ostatecznie zostało wypuszczonych przez władze do lasu - ku
oburzeniu ich obrońców - poinformowali w poniedziałek wolontariusze.

bEqtEPNh

Ponad tysiąc młodych kotów, które dzięki akcji chińskich obrońców praw zwierząt nie skończyły na talerzu, ostatecznie zostało wypuszczonych przez władze do lasu - ku oburzeniu ich obrońców - poinformowali w poniedziałek wolontariusze.

Policjanci i obrońcy praw zwierząt przechwycili we wtorek ciężarówkę wypełnioną kotami w wieku od 4 do 6 miesięcy - opowiedział dziennikarzom wolontariusz stowarzyszenia na rzecz obrony małych zwierząt z miasta Wuxi, we wschodniej prowincji Jiangsu. Kierowca ciężarówki nie miał przy sobie odpowiednich certyfikatów, dlatego koty zostały skonfiskowane. Jednak z braku pieniędzy na opiekę nad zwierzakami przedstawiciele lokalnych władz postanowili je wypuścić na łono natury.

"Kociaki, które uratowaliśmy, miały skończyć na talerzach ludzi w Kantonie. Oczywiście nie chcieliśmy, aby zostały wypuszczone i zostawione same sobie, nasi wolontariusze mieli dla nich domy" - tłumaczył przedstawiciel obrońców zwierząt.

bEqtEPNj

Jak podkreślił, teraz ochotnicy codziennie przeczesują lasy w poszukiwaniu kotów. "Niektóre umrą z głodu, inne zostaną zabite przez samochody" - dodał działacz.

To nie pierwsza taka akcja w Chinach. W 2011 roku na drodze szybkiego ruchu w Pekinie obrońcy zwierząt zatrzymali transport ponad 500 psów sprzedanych i przeznaczonych na mięso. W większości regionów Chin koty nie są jadane, ale figurują w menu niektórych restauracji na południu kraju.(PAP)

ksaj/ kar/

14964749

bEqtEPNK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)