Notowania

budowa
09.01.2009 17:50

Chiny: Skazano budowniczych mostu, który runął w trakcie budowy

Dyrektor i prezes chińskiej firmy budowlanej zostali skazani w piątek na 19 lat więzienia w związku z katastrofą w trakcie budowy mostu w sierpniu 2007 roku, w której zginęły 64 osoby. O wyrokach poinformowały władze prowincji na swojej stronie internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dyrektor i prezes chińskiej firmy budowlanej zostali skazani w piątek na 19 lat więzienia w związku z katastrofą w trakcie budowy mostu w sierpniu 2007 roku, w której zginęły 64 osoby. O wyrokach poinformowały władze prowincji na swojej stronie internetowej. *

Most nad rzeką Jiantuo w prowincji Hunan miał połączyć popularny wśród turystów region Fenghuang z lotniskiem w sąsiedniej prowincji Guizhou (Kuejczou) i był bliski ukończenia. W chwili katastrofy 300 robotników pracowało nad demontażem rusztowania. Zdjęcia z miejsca katastrofy, zamieszczone na oficjalnej stronie prowincji Hunan, pokazywały betonowe bloki bez wzmacniającego je zbrojenia. Władze nie podały jednak przyczyn zawalenia się budowli.

Dyrektor spółki budowlanej Fengda Road Construction, You Xingfu, który "spieszył się z budową i nie zadbał we właściwy sposób o jakość materiałów", oraz prezes Hu Dongsheng otrzymali wyroki po 19 lat więzienia za zaniedbanie obowiązków i branie łapówek - poinformowały władze. Podały też, że pracownik biura transportu Wang Weibo otrzymał 15-letni wyrok.

Pozostałych 21 oskarżonych dostało wyroki od 3 do 12 lat. (PAP)

klm/ mc/ 4226

Tagi: budowa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz