Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny stanowczo zareagowały na krytykę Clinton ws. internetu

0
Podziel się

Chiny stanowczo zareagowały na amerykańską krytykę nadzorowania
przez Pekin internetu i ostrzegły, że naciski Waszyngtonu mogą zaszkodzić relacjom między obu
potęgami.

bEiXovpN

Chiny stanowczo zareagowały na amerykańską krytykę nadzorowania przez Pekin internetu i ostrzegły, że naciski Waszyngtonu mogą zaszkodzić relacjom między obu potęgami.

W czwartkowym wystąpieniu przeciwko cenzurze w internecie sekretarz stanu USA Hillary Clinton uznała wolność tego medium za jeden z głównych aspektów praw człowieka. Wezwała też Chiny, aby przeprowadziły śledztwo w sprawie włamań cybernetycznych, które w ubiegłym tygodniu doprowadziły do tego, że firma Google zagroziła wycofaniem się z Chin.

"USA skrytykowały chińską politykę zarządzania internetem i zasugerowały, że Chiny ograniczają jego wolność - oświadczył rzecznik chińskiego MSZ Ma Zhaoxu na stronach internetowych resortu. - Jest to sprzeczne z faktami i szkodliwe dla amerykańsko-chińskich relacji".

bEiXovpP

"Wzywamy Stany Zjednoczone, aby uszanowały fakty i przestały wykorzystywać tak zwaną wolność internetu do wysuwania bezpodstawnych oskarżeń wobec Chin" - oświadczył Ma nie wymieniając nazwiska Clinton.

Rzecznik zaznaczył jednak, że jego rząd nie chce, aby ten spór zaważył na współpracy z administracją prezydenta Baracka Obamy, która stara się o poparcie Pekinu w patowych kwestiach gospodarczych i dyplomatycznych takich jak Iran czy Korea Północna.

Ma powiedział, że każda ze stron sporu powinna "odpowiednio podchodzić do kwestii spornych i delikatnych chroniąc zdrowy i stabilny rozwój relacji chińsko-amerykańskich". (PAP)

keb/ ro/

bEiXovpV

5522427

bEiXovqq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)