Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny uwolniły ostatniego z zatrzymanych Japończyków

0
Podziel się

Chiny uwolniły w sobotę ostatniego z grupy czterech
Japończyków, podejrzewanych o szpiegostwo, których aresztowano we wrześniu pod zarzutem
przedostania się do strefy wojskowej.

bEggpofF

Chiny uwolniły w sobotę ostatniego z grupy czterech Japończyków, podejrzewanych o szpiegostwo, których aresztowano we wrześniu pod zarzutem przedostania się do strefy wojskowej.

Mężczyzna został zwolniony za kaucją po podpisaniu oświadczenia, w którym miał wyrazić skruchę.

30 września, po 10 dniach od zatrzymania, zwolniono trzech Japończyków. Wszyscy są pracownikami japońskiej firmy budowlanej Fujita. Mężczyźni mieli bez zezwolenia wejść do strefy wojskowej w prowincji Hebei i filmować obiekty militarne. Odzyskali wolność, gdy przyznali się do "naruszenia chińskiego prawa" - podała chińska agencja Xinhua.

bEggpofH

Zatrzymanie czterech mężczyzn zbiegło się z ostrym sporem na linii Pekin-Chiny. Został on wywołany 7 września przez kolizję chińskiego statku rybackiego z japońskimi łodziami patrolowymi na wodach kontrolowanych przez Japonię, ale uważanych przez Pekin za należące do Chin. Japończycy po tym incydencie aresztowali na jakiś czas załogę i kapitana statku.

Najpoważniejszy od czterech lat kryzys dyplomatyczny został załagodzony dopiero w poniedziałek po spotkaniu w Brukseli premierów Chin i Japonii, Wena Jiabao i Naoto Kana.

Wokół spornych wysp, nazywanych przez Chiny Diaoyu, a przez Japonię Senkaku, znajdują się bogate łowiska. (PAP)

ksaj/ itm/

bEggpofN

7399950 7401045 7400355 arch.

bEggpogi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)