Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Władze nakazały zamykanie zakładów, by oszczędzić energię

0
Podziel się

Chińskie władze nakazały rotacyjne zamykanie setek zakładów w środkowej
części kraju, żeby zapewnić mieszkańcom wystarczającą ilość energii do ogrzewania domów podczas
tegorocznej srogiej zimy - poinformowały w czwartek chińskie media państwowe.

bEhFawPp

Chińskie władze nakazały rotacyjne zamykanie setek zakładów w środkowej części kraju, żeby zapewnić mieszkańcom wystarczającą ilość energii do ogrzewania domów podczas tegorocznej srogiej zimy - poinformowały w czwartek chińskie media państwowe.

W tym tygodniu na północy Chin zanotowano niskie temperatury i silne opady śniegu. W wielu domach, zwłaszcza na południu kraju, nie ma centralnego ogrzewania i ludność ogrzewa mieszkania piecykami elektrycznymi.

W ramach oszczędności od 29 grudnia w mieście Wuhan w środkowych Chinach, na południowy zachód od Szanghaju, około 1 815 hut i zakładów przemysłowych zamykanych jest na dwa dni w tygodniu - poinformowała na swojej stronie internetowej gazeta "Wuhan Evening News".

bEhFawPr

Wuhan, w prowincji Hubei, poważnie ucierpiał z powodu zamknięcia w tym tygodniu dwóch elektrowni z powodów technicznych - poinformowała firma State Grid Corporation of China (SGCC), największy w Chinach operator sieci przesyłowych.

Według firmy, większość chińskich elektrowni działa normalnie, lecz zapasy węgla kończą się.

Wydobywany w sposób rabunkowy węgiel jest niezbędny dla szybko rozwijającej się chińskiej gospodarki. Opalane węglem elektrownie dostarczają około 70 proc. energii elektrycznej.

Meteorolodzy przewidują silne opady śniegu i mróz na północy Chin oraz deszcz i temperaturę bliską zeru na południu. (PAP)

bEhFawPx

cyk/ ro/

5428614

bEhFawPS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)