Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Władze uniemożliwiły dalszy protest ofiarom powodzi w Yuyao

0
Podziel się:

Władze Yuyao w prowincji Zhejiang na wschodnim wybrzeżu Chin
uniemożliwiły w środę kontynuowanie protestów tysiącom ludzi, którzy ucierpieli na skutek
najgorszej od stu lat powodzi; w przeddzień domagali się pomocy ze strony władz i starli się z
policją.

bEDyPmVx

Władze Yuyao w prowincji Zhejiang na wschodnim wybrzeżu Chin uniemożliwiły w środę kontynuowanie protestów tysiącom ludzi, którzy ucierpieli na skutek najgorszej od stu lat powodzi; w przeddzień domagali się pomocy ze strony władz i starli się z policją.

W środę na ulice miasta wysłano setki funkcjonariuszy, by zapobiec powtórce zdarzeń.

We wtorek kilka tysięcy ludzi przemaszerowało przed siedzibą władz miasta Yuyao krytykując ich nieefektywność w niesieniu pomocy - wynika z zapisów na miniblogach. Według tych źródeł nawoływano też do ustąpienia sekretarza partii i mera. Świadkowie, dzielący się swą wiedzą na Sina Weibo - chińskim odpowiedniku Twittera - utrzymują, że protestujący zaatakowali siedzibę władz. Zdarli z niej hasło-mantrę Komunistycznej Partii Chin, mówiące o służbie ludziom.

bEDyPmVz

Według anglojęzycznego dziennika "The Global Times" we wtorek aresztowano niesprecyzowaną liczbę osób za dokonanie "radykalnych aktów", w tym rzucanie kamieniami w policję i przewracanie pojazdów rządowych. Z kolei zapisy na Sina Weibo mówią o ludziach pobitych do krwi przez policję.

Lokalny oficjalny dziennik "Yuyao Daily" napisał środę w artykule redakcyjnym, że mieszkańcy "powinni wyrażać swe racjonalne żądania we właściwym czasie i w sposób rozsądny".

Ponad 800 000 osób w Yuyao ucierpiało w ubiegłotygodniowej powodzi; nastąpiła ona po tajfunie Fitow, który uderzył 7 października. W całej prowincji Zhejiang (Czeciang) ucierpiało 6,3 mln osób, których domy zostały zniszczone lub uszkodzone, a pola zalane przez deszcze. Sześć osób poniosło śmierć, a cztery uznano za zaginione.

Według mediów państwowych straty w Yuyao są ogromne: 70 proc. miasta zostało zalane, a straty szacuje się niemal na 7 mld juanów (1,15 mld dolarów). Liczby ofiar śmiertelnych nie podano.(PAP)

bEDyPmVF

mmp/ kar/

14815491 14815591 arch.

bEDyPmWa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)