Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny wysłały dwa myśliwce do patrolowania spornej przestrzeni

0
Podziel się:

Chiny wysłały dwa myśliwce w celu patrolowania spornej strefy powietrznej i
monitorowania, jakie samoloty ją naruszają - poinformowały w piątek państwowe media. Kontrolowana
przestrzeń powietrzna rozpościera się nad Morzem Wschodniochińskim.

bEszTead

Chiny wysłały dwa myśliwce w celu patrolowania spornej strefy powietrznej i monitorowania, jakie samoloty ją naruszają - poinformowały w piątek państwowe media. Kontrolowana przestrzeń powietrzna rozpościera się nad Morzem Wschodniochińskim.

Z informacji udzielonych przez rzecznika chińskiego ministerstwa obrony pułkownika Shena Jinke wynika, że w piątek myśliwce zidentyfikowały i monitorowały przebieg lotu 10 japońskich samolotów i dwóch amerykańskich. Nie poinformował natomiast, czy załogi floty powietrznej podjęły inne działania wobec śledzonych maszyn.

W ubiegłą sobotę Chiny ogłosiły utworzenie Strefy Identyfikacji Obrony Powietrznej Morza Wschodniochińskiego, która pokrywa większość tego morza wraz z akwenem wokół niezamieszkanego archipelagu, będącego przedmiotem dyplomatycznego sporu Pekinu z Japonią. Na samoloty przelatujące przez tę strefę nałożono obowiązek notyfikowania swej obecności chińskiej kontroli powietrznej.

bEszTeaf

Sprawa rozciągnięcia przez Chiny swej kontroli powietrznej na Morze Wschodniochińskie będzie jednym z tematów rozmów, które przeprowadzi w przyszłym tygodniu w Pekinie wiceprezydent USA Joe Biden.(PAP)

lm/ ro/

15172379

bEszTeaG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)