Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny: Wzrost cesarskich cięć z powodu daty zapisów dzieci do szkoły

0
Podziel się

W ostatnich tygodniach w Chinach gwałtownie wzrosła liczba narodzin przez cesarskie cięcie.

Chiny: Wzrost cesarskich cięć z powodu daty zapisów dzieci do szkoły
(Valocity Studios/CC/Flickr)
bEglzzph

W ostatnich tygodniach w Chinach gwałtownie wzrosła liczba narodzin przez cesarskie cięcie, ponieważ dzieci urodzone po 31 sierpnia później rozpoczną naukę w szkole - poinformowały źródła szpitalne, na które powołuje się chińska prasa.

W prowincji Jiangsu, w głównym szpitalu w mieście Zhenjiang nad Jangcy zarejestrowano między 29 a 31 sierpnia szczyt cięć cesarskich. W ten sposób na świat przyszło 30 dzieci, podczas gdy porodów naturalnych było w tym czasie 12 - podała dyrektorka szpitala.

Podobne zjawisko zaobserwowano w bardziej na północ położonej prowincji Shandong (Szantung). Między 22 a 30 sierpnia 128 kobiet urodziło dzieci przez cesarskie cięcie w stolicy regionu, mieście Jinan - podano na internetowych stronach władz prowincji.

bEglzzpj

W Chinach dzieci muszą skończyć, w zależności od regionu, 6 lub 7 lat przed 31 sierpnia, aby móc rozpocząć we wrześniu naukę w szkole podstawowej. Urodzone po 31 sierpnia pójdą do szkoły za rok.

W prowincji Fujian, na południu Chin, media doniosły o wzroście cięć cesarskich o 50 procent w mieście Zhangzhou. Podobnie wzrost narodzin przez cesarskie cięcie zaobserwowano w stolicy Syczuanu, Czengdu.

Chiny mają najwyższy na świecie wskaźnik narodzin przez cesarskie cięcie; tą drogą na świat przychodzi niemal co drugie dziecko. Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, odsetek ciąż rozwiązywanych przez cięcie cesarskie nie powinien przekraczać 15 procent.

Czytaj więcej o Chinach w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t95677.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chinska;policja;rozbila;szajke;handlujaca;dziecmi,17,0,881681.html) Chiny: Przed sprzedażą usypiali niemowlaki Odnaleziono blisko 90 dzieci i zatrzymano 369 podejrzanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t85462.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/24;dzieci;zatrulo;sie;olowiem;w;chinach,108,0,749164.html) 24 dzieci zatruło się ołowiem w Chinach Lokalne władze zamknęły w prowincji Anhui dwie fabryki produkujące baterie.
bEglzzpK
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)