Notowania

chlebowski
26.01.2009 14:29

Chlebowski: bez porozumienia z Lewicą nie złożymy projektu ustawy medialnej

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział w poniedziałek, że jeśli Platformie nie uda się porozumieć z Lewicą w sprawie tzw. ustawy medialnej, to projekt w ogóle nie zostanie złożony w Sejmie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział w poniedziałek, że jeśli Platformie nie uda się porozumieć z Lewicą w sprawie tzw. ustawy medialnej, to projekt w ogóle nie zostanie złożony w Sejmie. *

"Rozmawiamy z Lewicą o ustawie medialnej, (...) jeżeli na etapie uzgodnień międzyklubowych nie będzie porozumienia co do treści ustawy, to projekt ustawy nigdy nie wpłynie do laski marszałkowskiej" - powiedział Chlebowski w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.

W połowie grudnia liderzy SLD dostali do oceny projekt nowej ustawy medialnej, który powstał w ministerstwie kultury. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński i szef SLD Grzegorz Napieralski przekazali na początku stycznia kierownictwu klubu Platformy uwagi do projektu, a w Sejmie miał powstać tzw. zespół medialny złożony z posłów sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu z PO, Lewicy i PSL.

Zadaniem zespołu miało być wypracowanie takiej wersji projektu, którą mogłyby poprzeć zarówno kluby koalicji PO-PSL, jak i klub Lewicy, tak by możliwe było później odrzucenie ewentualnego weta prezydenta do nowej ustawy medialnej.

Poseł Lewicy Jerzy Wenderlich powiedział jednak w poniedziałek dziennikarzom, że zespół ten jeszcze nie powstał, ponieważ Platforma w dalszym ciągu nie złożyła swego projektu w Sejmie.

Chlebowski podkreślił, że uwagi, które zgłaszała Lewica, są obecnie przedmiotem negocjacji międzyklubowych. Jak ocenił, w rozmowach jest "pewien postęp". Podkreślił też, że dla Platformy fundamentem nowej ustawy medialnej ma być likwidacja abonamentu oraz powołanie nowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w oparciu o nowe kryteria i rekomendacje.(PAP)

mrr/ ura/ jra/

Tagi: chlebowski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz