Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chlebowski
02.02.2008 12:04

Chlebowski: PO poprze kandydaturę Kurskiego do komisji ds. nacisków

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że Platforma poprze kandydaturę posła PiS Jacka Kurskiego do sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić rzekome naciski polityczne na służby specjalne za rządów PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że Platforma poprze kandydaturę posła PiS Jacka Kurskiego do sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić rzekome naciski polityczne na służby specjalne za rządów PiS.

"Muszę z całą stanowczością powiedzieć, że na pewno klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej poprze kandydaturę posła Kurskiego, bo nam zależy, żeby ta komisja rozpoczęła pracę jak najszybciej, być może jeszcze w przyszłym tygodniu" - powiedział Chlebowski w sobotę w TVP Info.

W sobotę rano PAP dowiedziała się nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do klubu PiS, że poseł Jacek Kurski może zostać kandydatem klubu PiS do sejmowej komisji śledczej mającej wyjaśnić rzekome naciski polityczne na służby specjalne za rządów PiS.

PiS ma czas do wtorku na zgłoszenie kolejnego kandydata do komisji, po tym jak prezydium Sejmu nie zgodziło się, aby PiS wystawiło do komisji b. szefa kontrwywiadu wojskowego Antoniego Macierewicza.

"Nie wykluczamy, że naszym kandydatem będzie Jacek Kurski" - powiedział PAP rzecznik PiS Mariusz Kamiński.

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski powiedział w sobotę w TVN24, że zagłosuje za ewentualną kandydaturą Kurskiego. "Będę głosował za tą kandydaturą, bo już nie wypada dalej blokować. Mówiliśmy, że jedynym wyjątkiem jest Macierewicz i trzeba być konsekwentnym" - powiedział.

"W tej sytuacji jaka jest wydaje mi się, że ta kandydatura zyska poparcie Prezydium Sejmu" - ocenił Niesiołowski zastrzegając, że nie może wypowiadać się w imieniu całego prezydium .

"Uważam, że to kandydatura, która jest - delikatnie mówiąc - bardzo kontrowersyjna" - powiedział wicemarszałek Sejmu. "Moja ocena jego, jako polityka, jako człowieka jest negatywna" - dodał.

We wtorek prezydium Sejmu odrzuciło kandydaturę Macierewicza; zarzuty pod jej adresem zgłosiła PO. PiS od razu zaapelowało o reasumpcję głosowania i powtórne rozważenie swojego kandydata. Jednak marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odpowiedział, że reasumpcja nie jest możliwa, a zgodnie z prawem PiS powinno teraz zgłosić "kolejnego kandydata".

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO), który był przeciwny Macierewiczowi w komisji, zadeklarował wówczas, że PO zaakceptuje "każdą kandydaturę" z klubu PiS, poza kandydaturą Macierewicza.(PAP)

hgt/ann/ rda/ la/

Tagi: chlebowski, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz