Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Choinki nadziei" dla pensjonariuszy domów opieki i pacjentów szpitali

0
Podziel się:

Do odwiedzania w okresie Świąt Bożego Barodzenia domów opieki społecznej,
szpitali oraz domów dziecka zachęca Fundacja Ekologiczna Arka, która w czwartek w Katowicach
zainaugurowała ogólnopolską akcję "Choinki nadziei".

bECGQHdx

*Do odwiedzania w okresie Świąt Bożego Barodzenia domów opieki społecznej, szpitali oraz domów dziecka zachęca Fundacja Ekologiczna Arka, która w czwartek w Katowicach zainaugurowała ogólnopolską akcję "Choinki nadziei". *

Akcja jest organizowana po raz dziewiąty. "Najważniejszym celem naszej kampanii jest zachęcanie, zwłaszcza uczniów, do odwiedzania z programem świątecznym i choinkami domów dziecka, domów opieki społecznej czy szpitali" - powiedział PAP prezes Fundacji Arka Wojciech Owczarz.

Fundacja podkreśla, że dla osób starszych jest to możliwość doświadczenia odrobiny ciepła i nadziei, a dla młodzieży - niezapomniana lekcja wychowawcza mająca uświadamiać im, że wokół są także osoby starsze i chore.

bECGQHdz

Owczarz podkreśla, że nie jest to jedyny cel kampanii. "Dla nas ma ona również wymiar ekologiczny. Uważamy, że przed zbliżającymi się świętami należy uczulić wszystkich na to, co i ile kupujemy. Problem dotyczy nie tylko nadmiernej ilości jedzenia i zabawek-bubli, ale również kwestii związanych z oszczędzaniem energii, ograniczaniem odpadów" - powiedział Owczarz. Dodał, że ekolodzy z Arki będą również zachęcać do wyboru naturalnych choinek zamiast sztucznych.

Wydarzenia związane z kampanią "Choinki nadziei" są organizowane we współpracy z Lasami Państwowymi od 2005 roku. Każdego roku młodzież z całego kraju odwiedza z choinkami kilkaset miejsc. Rocznie w programach świątecznych uczestniczy ok. 10 tys. osób starszych.

W trakcie tegorocznej akcji ekolodzy odwiedzą m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Poznań, Bydgoszcz, Rzeszów. W każdym mieście postawią naturalną choinkę, którą ozdobią kilkudziesięciometrowy łańcuch wykonany z odpadów oraz energooszczędne oświetlenie.(PAP)

ktp/ itm/

bECGQHea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)