Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chorwacja przekazała Serba skazanego za zabójstwo Djindjicia

0
Podziel się

Chorwackie władze przekazały Serbii Sretko Kalinicia, członka
serbskiej mafii, skazanego zaocznie w Belgradzie w 2007 na 30 lat więzienia za udział w zabójstwie
w marcu 2003 roku premiera Serbii Zorana Djindjicia - poinformowały w środę chorwackie źródła
sądowe.

bEjaxSCZ

Chorwackie władze przekazały Serbii Sretko Kalinicia, członka serbskiej mafii, skazanego zaocznie w Belgradzie w 2007 na 30 lat więzienia za udział w zabójstwie w marcu 2003 roku premiera Serbii Zorana Djindjicia - poinformowały w środę chorwackie źródła sądowe.

Kalinić został przewieziony samolotem z Zagrzebia do Belgradu w środę około 2 nad ranem z zastosowaniem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Został umieszczony w specjalnie strzeżonym więzieniu w centrum serbskiej stolicy.

Ekstradycja Kalinicia stała się możliwa dzięki podpisanej pod koniec czerwca przez Serbię i Chorwację umowy o ekstradycji osób podejrzanych o przestępczość zorganizowaną i korupcję bez względu na ich obywatelstwo.

bEjaxSDb

36-letniego Kalinicia skazano zaocznie przed trzema laty wraz z 10 innymi członkami mafii za udział w zabójstwie Djindjicia. W czerwcu br. w Zagrzebiu aresztowała go chorwacka policja.

Kalinić ma prawo domagać się wszczęcia nowego procesu, ponieważ był sądzony zaocznie.

We wtorek, w przededniu ekstradycji Kalinić został skazany przez chorwacki sąd na 18 miesięcy więzienia za dwukrotne uzyskanie paszportu chorwackiego: w 2006 roku w Zagrzebiu i w 2009 roku w chorwackim konsulacie za granicą po dostarczeniu fałszywych dokumentów tożsamości. (PAP)

cyk/ ro/

bEjaxSDh

6868568 6868582

bEjaxSDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)