Notowania

zamach
02.05.2011 16:50

CIA: Spróbują zemsty za śmierć bin Ladena

Musimy i będziemy zachowywać czujność oraz zdecydowanie - powiedział szef amerykańskiej Centralnej Agencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Duminda Jayasena/CC/Flickr)

Zdaniem dyrektora amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej Leona Panetty jest _ prawie pewne _, że Al-Kaida będzie próbowała dokonać zemsty za zabicie przez amerykańskie siły jej przywódcy Osamy bin Ladena.

Śmierć bin Ladena nie oznacza śmierci Al-Kaidy - oświadczył Panetta w komunikacie, ostrzegając, że _ terroryści prawie na pewno będą próbowali pomścić _ zabicie człowieka, który przez lata uważany był za nieuchwytnego.

- _ Musimy - i będziemy - zachowywać czujność oraz zdecydowanie _ - dodał szef CIA, który śmierć bin Ladena nazwał _ historycznym zwycięstwem _. Według Panetty, Stany Zjednoczone _ zadały cios wrogowi _. - _ Zniknął jedyny lider, jakiego znali członkowie Al-Kaidy, i ten, którego wizja pełna nienawiści generowała ich okrucieństwa. Ten, który był rzekomo "nietykalny" został schwytany i zabity _ - napisał Panetta. - _ Nie spoczniemy, dopóki ostatni z terrorystów nie stanie przed sądem _ - dodał.

W zeszłym tygodniu prezydent USA Barack Obama mianował Panettę nowym ministrem obrony. Zastąpi on obecnego szefa Pentagonu, Roberta Gatesa, który na własne życzenie odchodzi ze stanowiska z końcem czerwca.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t138123.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;pakistanie;odwet;al-kaidy,72,0,822088.html) Zamach w Pakistanie. Odwet Al-Kaidy? Kobieta i troje dzieci zginęło w następstwie wybuchu bomby w pobliżu meczetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t134231.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;brak;juz;powodow;do;obecnosci;usa,25,0,822041.html) Iran: Brak już powodów do obecności USA Amerykanów potępił także palestyński Hamas. Z kolei zadowolenie z powodu zabicia szefa Al-Kaidy wyraził Irak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/merkel;smierc;bin;ladena;to;sukces;sil;pokoju,31,0,822047.html) Merkel: Śmierć bin Ladena to sukces sił pokoju Angela Merkel przekazała Barackowi Obamie wyrazy uznania za akcję sił specjalnych i dodała, że wiadomość o śmierci terrorysty przyjęła z ulgą.
Tagi: zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz