Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ciała ofiar wypadku w Niemczech wracają do Polski

0
Podziel się

Będą przewiezione dziś po południu.

Ciała ofiar wypadku w Niemczech wracają do Polski
(PAP/EPA)
bEiBlHHF

Dziś po południu ciała 13 osób, które zginęły w niedzielnym wypadku autokaru na obwodnicy Berlina, zostaną przewiezione do Polski - informuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

Trumny z ciałami mają zostać przewiezione przez granicę polską w Kołbaskowie (Zachodniopomorskie), a tam zostaną objęte asystą policji - poinformował rzecznik zachodniopomorskiej policji Przemysław Kimon. - _ Policja będzie konwojowała samochody z ciałami do miejsc pochówku wskazanych przez rodziny _ - mówi Kimon.

Zastępca burmistrza Złocieńca, Piotr Antończak powiedział, że do tej miejscowości przywiezionych ma być osiem ciał, które złożone zostaną w kaplicy. W sobotę trumny mają być wystawione w kościele przy rynku, w intencji zmarłych odprawiona ma być msza święta.

bEiBlHHH

Jak powiedział Antończak, ciała dwóch zmarłych trafią do Szczecina, a dwóch kolejnych do innych miejscowości na terenie woj. zachodniopomorskiego. Burmistrz Łobza Ryszard Sola mówi, że ciało 13-letniej dziewczynki, która zginęła w wypadku, przewiezione ma być do Łobza. _ - Ceremonia pogrzebowa odbędzie się najprawdopodobniej w najbliższych dniach _ - powiedział Sola.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 10.30, na autostradzie w Brandenburgii. Kobieta prowadząca samochód osobowy z berlińską rejestracją straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w polski autokar. Autokar uderzył w filar wiaduktu. Autobusem wracającym z Hiszpanii do Polski podróżowało 47 pasażerów - pracowników nadleśnictwa Złocieniec, członków ich rodzin i znajomych oraz dwóch kierowców. Zginęło 13 osób, a 29 zostało rannych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/t111756.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zidentyfikowano;wszystkie;ofiary;wypadku;autokaru,168,0,683944.html) Zidentyfikowano wszystkie ofiary wypadku autokaru Badania materiału DNA nie były konieczne - podaje niemieckie MSZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t111773.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poszkodowani;w;wypadku;autokaru;byli;ubezpieczeni,163,0,682659.html) Poszkodowani w wypadku autokaru byli ubezpieczeni Rodziny będą mogły opłacić z ubezpieczenia wyjazd i pobyt przy bliskich.
bEiBlHIi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)