Notowania

sankcje
01.03.2010 21:50

Clinton będzie przekonywać Brazylię do sankcji wobec Iranu

Sekretarz stanu Hillary Clinton wyruszyła w poniedziałek w podróż do Ameryki Łacińskiej. Jej najważniejszym przystankiem będzie Brazylia, gdzie szefowa dyplomacji będzie nalegać na poparcie przez ten kraj nowych sankcji ONZ wobec Iranu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Sekretarz stanu Hillary Clinton wyruszyła w poniedziałek w podróż do Ameryki Łacińskiej. Jej najważniejszym przystankiem będzie Brazylia, gdzie szefowa dyplomacji będzie nalegać na poparcie przez ten kraj nowych sankcji ONZ wobec Iranu. *

Brazylia jest obecnie jednym z rotacyjnych (niestałych) członków Rady Bezpieczeństwa ONZ i uchodzi za lidera wśród państw latynoamerykańskich ze względu na swoją wielkość i sukcesy gospodarcze w ostatnich latach.

Brazylijski prezydent Luiz Inacio Lula da Silva sprzeciwia się ostrzejszym sankcjom wobec Iranu. Ostatnio zacieśnił więzi z islamskim reżimem i głosi potrzebę dyplomacji w rozwiązaniu konfliktu z Teheranem na tle zbrojeń nuklearnych.

We wtorek Clinton oczekiwana jest w Chile, dotkniętym w sobotę tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi. Tematem jej rozmów z prezydent Michelle Bachelet będzie m.in. pomoc amerykańska dla ofiar kataklizmu.

Szefowa amerykańskiej dyplomacji odwiedzi poza tym Urugwaj, Argentynę, Kostarykę i Gwatemalę.

Tomasz Zalewski (PAP)

tzal/ jo/ ro/

Tagi: sankcje, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz