Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Clinton skróciła wizytę w Afryce przez wulkan

0
Podziel się:

Sekretarz stanu USA postanowiła skrócić podróż po Afryce w obawie, że chmura pyłu wydobywającego się z wulkanu w Erytrei mogłaby jej wkrótce uniemożliwić odlot z sąsiedniej Etiopii.

Clinton skróciła wizytę w Afryce przez wulkan
(marcn/CC/Flickr)

Sekretarz stanu USA postanowiła skrócić podróż po Afryce w obawie, że chmura pyłu wydobywającego się z wulkanu w Erytrei mogłaby jej wkrótce uniemożliwić odlot z sąsiedniej Etiopii - informuje Reuters.

Według amerykańskich osobistości oficjalnych, władze lotnictwa cywilnego w Etiopii rozważają zamknięcie międzynarodowego portu lotniczego w Addis Abebie jeszcze w poniedziałek wieczorem, ponieważ zbliża się tam chmura pyłu wulkanicznego.

Hilary Clinton przemawiała dziś w siedzibie Unii Afrykańskiej w Addis Abebie, nakłaniając przywódców państw afrykańskich do porzucenia Muammara Kadafiego i przystąpienia do demokratycznych reform. Sekretarz stanu miała wrócić do USA we wtorek po południu.

Uśpiony od dawna wulkan Dubbi, położony w pobliżu granicy z Etiopią, 350 km na północ od stolicy Erytrei - Asmary - obudził się wczoraj. Wcześniej tego dnia w rejonie Dubbi zarejestrowano serię wstrząsów sejsmicznych, z których najsilniejszy miał magnitudę 5,7. Poprzednio Dubbi wybuchł w 1861 roku.

Mieszkańcy Asmary mówią, że w niedzielę nad ich miasto zaczęła docierać chmura pyłu wulkanicznego. W Etiopii media doradzają ludziom, jak chronić się przed pyłem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t110654.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/islandzki;wulkan;zmienil;plany;obamy,73,0,837193.html) Islandzki wulkan zmienił plany Obamy Prezydent USA przybył przybył do stolicy Wielkiej Brytanii wcześniej niż przewidywał program ze względu na zagrożenie powodowane przez przemieszczającą się nad Wielką Brytanię chmurę pyłu wulkanicznego znad Islandii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t141856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tysiace;utknely;na;lotniskach;przez;wulkan,159,0,849823.html) Tysiące utknęły na lotniskach przez wulkan Chmura groźnego dla silników samolotów pyłu wulkanicznego z chilijskiego wulkanu już drugi dzień z rzędu dezorganizuje dziś komunikację lotniczą w Australii i Nowej Zelandii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t97222.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wulkan;na;islandii;ucichl;na;dobre,182,0,841398.html) Wulkan na Islandii ucichł na dobre Erupcję islandzkiego wulkanu Grimsvotn uważa się za zakończoną, po kilku dniach braku aktywności.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)