Notowania

prezydent
22.11.2010 14:20

Co drugi Polak nie ma zastrzeżeń do pracy prezydenta

Także co drugi sympatyk PIS krytykuje Komorowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

*50 proc. Polaków dobrze ocenia działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego; 20 proc. jest przeciwnego zdania; 30 proc. respondentów nie wyraziło swojej opinii na temat działalności głowy państwa - wynika z sondażu CBOS. *

41 proc. ankietowanych _ raczej dobrze _ ocenia działalność prezydenta, 9 proc. zdecydowanie dobrze; 14 proc. badanych wyraziło _ raczej złą _ opinię o urzędzie prezydenta, 6 proc. - zdecydowanie złą.

Działalność prezydenta najlepiej oceniają mieszkańcy dużych miast (58 proc. opinii pozytywnych); najgorzej mieszkańcy wsi (45 proc.).

Według sondażu w elektoratach partyjnych z pracy prezydenta zadowoleni są przede wszystkim potencjalni wyborcy PO (78 proc.) i SLD (65 proc.). Najbardziej krytyczni są sympatycy PiS (49 proc. źle wypowiada się o pracy urzędu prezydenta).

[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t116887.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ofensywa;dyplomatyczna;seria;duzych;wydarzen,209,0,714449.html) Ofensywa dyplomatyczna. Seria dużych wydarzeń

75 proc. badanych, którzy w drugiej turze wyborów prezydenckich głosowali na Bronisława Komorowskiego, jest zadowolonych z działalności prezydenta. 18 proc. ankietowanych, którzy popierali jego kontrkandydata (Jarosława Kaczyńskiego), dobrze ocenia pracę tego urzędu, a 43 proc. z nich - źle.

39 proc. osób, które nie brały udziału w głosowaniu w drugiej turze pozytywnie ocenia działalność prezydenta, 37 proc. nie ma wyrobionego zdania na ten temat.

CBOS zapytał też o ocenę działalności parlamentu. Według sondażu 25 proc. badanych pozytywnie ocenia funkcjonowanie Sejmu; 60 proc. źle, 15 proc. nie wyraziło swojej opinii.

28 proc. ankietowanych dobrze wypowiada się o działalności Senatu; 45 proc. nie jest zadowolonych z pracy tej izby, 27 proc. respondentów nie wypowiedziało się na ten temat.

Pracę posłów i senatorów najlepiej oceniają, badani w wieku od 18-24 lat, a najgorzej najstarsi, czyli w wieku 65 lat i więcej. Pozytywne opinie działalności Sejmu i Senatu są tym częstsze, im wyższe jest wykształcenie badanych i lepsza ocena własnych warunków materialnych.

| Badanie przeprowadzono w dniach 4-11 listopada br. roku na liczącej 999 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. |
| --- |

Tagi: prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz