Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydencja w unii
18.02.2011 13:40

Czarnecki o Sikorskim: Bla, bla, bla

Europoseł PiS spodziewa się, że polska prezydencja w UE będzie niewypałem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

*Europosłowie PiS zarzucili w piątek rządowi chaos w przygotowaniach do prezydencji. Zdaniem polityków PiS świadczy o tym m.in. brak jasno sprecyzowanych priorytetów polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. *

MSZ odpiera zarzuty. - _ W połowie marca Rada Ministrów zajmie się programem polskiej prezydencji _- mówi zastępczyni dyrektora w Biurze Rzecznika Prasowego MSZ Monika Janus-Klewiado.

Europosłowie Tomasz Poręba, Ryszard Czarnecki i Janusz Wojciechowski skrytykowali szefa MSZ Radosława Sikorskiego za jego prezentację polskich priorytetów w PE w Strasburgu.

Minister mówił m.in, że plany Polski na czas prezydencji to: wychodzenie Unii z kryzysu; dalsze rozszerzenie Unii, negocjacje nowego wieloletniego budżetu UE; bezpieczeństwo energetyczne, rozwój polityki obronnej, a także Partnerstwo Wschodnie i promocja demokracji w całym sąsiedztwie Unii, także południowym.

_ - Dla nas, to co powiedział pan Radosław Sikorski jest niepokojące, usłyszeliśmy bardzo dużo ogólników, a przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że Polska nie zamierza robić niczego innego poza administrowaniem (...) Nie zamierzamy przedstawić żadnego ambitnego priorytetu, który mógłby być identyfikowany z prezydencją - powiedział europoseł Tomasz Poręba. _

_ - Dowiedzieliśmy się, że wciąż nie ma ostatecznej liczby priorytetów polskiej prezydencji. Wciąż mówimy o kilku, siedmiu, ośmiu, sześciu.(...) Nie podejmujemy spraw bardzo ważnych dla Polski _ - dodaje.

_ - Minister Sikorski jest prawdopodobnie namiętnym graczem w toto lotka. Tak można sądzić po liczbie priorytetów polskiej prezydencji. Te liczby cały czas się zmieniają - podkreślił Czarnecki. - Na razie poza bla,bla, bla, w mówieniu o prezydencji nie ma żadnych konkretów. Obawiamy się, że prezydencja zakończy się gigantycznym niewypałem - przewiduje. _

Za niepokojące politycy PiS uznali brak w priorytetach strategii dla Morza Bałtyckiego i wyrównania dopłat rolniczych w UE. - _ Rząd zdradził polskich rolników w kluczowej dla nich kwestii _ - ocenił Wojciechowski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t77339.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/by;rozkrecic;unie;bedziemy;puszczac;baki,17,0,772625.html) By "rozkręcić Unię" będziemy puszczać bąki Dowgielewicz: Zabawki będą promowały naszą prezydencję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t130698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;prezydencja;wedlug;pis;rodzina;i;ochrona;zycia,180,0,769972.html) Polska prezydencja według PiS: Rodzina i ochrona życia Rzecznik PiS domaga się od rządu debaty na temat polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t95077.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydencja;atutem;w;walce;o;kase;ue,51,0,758835.html) Prezydencja atutem w walce o kasę UE Janusz Lewandowski zapowiada, że Polska będzie bronić solidarności europejskiej.
Tagi: prezydencja w unii, radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz