Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CZD: poprawił się stan czterolatki po przeszczepie wątroby

0
Podziel się

Po trzech tygodniach od przeszczepu wątroby stan czterolatki, która zatruła
się grzybami, poprawił się na tyle, że lekarze zdecydowali o przeniesieniu jej z oddziału
intensywnej terapii do kliniki chirurgii - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka CZD.

bErtFLtx

Po trzech tygodniach od przeszczepu wątroby stan czterolatki, która zatruła się grzybami, poprawił się na tyle, że lekarze zdecydowali o przeniesieniu jej z oddziału intensywnej terapii do kliniki chirurgii - poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka CZD.

Jak wyjaśniła rzeczniczka Centrum Zdrowia Dziecka Joanna Komolka, dziewczynka oddycha już samodzielnie, zaczyna nawiązywać kontakt, a organy pracują na tyle dobrze, iż według lekarzy dziecko nie musi już przebywać na oddziale intensywnej terapii. "Dziewczynka zostanie przeniesiona do kliniki chirurgii" - dodała.

Dziewczynka w połowie września zatruła się muchomorem sromotnikowym, po tym jak zjadła zupę przygotowaną przez rodziców z zebranych w lesie grzybów. Dziecko trafiło do szpitala w Oleśnie (Opolskie), skąd zostało przewiezione do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

bErtFLtz

Dziewczynka była w ciężkim stanie z poważnym uszkodzeniem wątroby. Zakwalifikowano ją do przeszczepu tego organu, a po kilku dniach, gdy znaleziono dawcę, pacjentka przeszła operację. Na początku października dziewczynka została wybudzona ze śpiączki farmakologicznej, jednak nie oddychała samodzielnie.(PAP)

bpi/ itm/

bErtFLua
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)