Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
25.03.2006 16:53

Czechy: Havel: Polityka wizowa USA to przejaw urzędniczej głupkowatości

Restrykcyjna polityka wizowa USA wobec Republiki Czeskiej nie jest według byłego prezydenta Vaclava Havla przejawem jakiejś supermocarstwowej pychy, tylko "biurokratycznej głupkowatości, pedanterii, która w swoich konsekwencjach częstokroć sięga absurdu".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Restrykcyjna polityka wizowa USA wobec Republiki Czeskiej nie jest według byłego prezydenta Vaclava Havla przejawem jakiejś supermocarstwowej pychy, tylko "biurokratycznej głupkowatości, pedanterii, która w swoich konsekwencjach częstokroć sięga absurdu". *

Havel powiedział to w sobotę agencji CTK. Sprawa obowiązku wizowego przy podróżach do USA wróciła w Czechach jako temat dnia, kiedy minister spraw zagranicznych Cyril Svoboda opowiedział się za ściślejszą kontrolą turystów przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych, a także z Kanady i Australii.

"Nie ma potrzeby wprowadzania analogicznych obostrzeń, oznaczałoby to bowiem, że przystajemy na tę zabawę i stajemy się takimi samymi biurokratami" - powiedział Havel czeskiej agencji prasowej.

Nie uważa on asymetryczności przepisów wizowych w stosunkach między dwoma krajami za coś wyjątkowego i nie widzi powodu, żeby się z jej powodu obrażać, z drugiej zaś strony nie sądzi, by sprawa nie mogła być przedmiotem otwartej debaty w mediach.(PAP)

kan/

1070

Tagi: usa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz