Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
06.03.2009 17:03

Czechy: Na szczycie UE-USA także ministrowie spraw zagranicznych

W spotkaniu prezydenta USA Baracka Obamy z przywódcami państw Unii Europejskiej 5 kwietnia w Pradze wezmą udział także sekretarz stanu Hillary Clinton i unijni ministrowie spraw zagranicznych - poinformował w piątek szef czeskiej dyplomacji Karel Schwarzenberg.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W spotkaniu prezydenta USA Baracka Obamy z przywódcami państw Unii Europejskiej 5 kwietnia w Pradze wezmą udział także sekretarz stanu Hillary Clinton i unijni ministrowie spraw zagranicznych - poinformował w piątek szef czeskiej dyplomacji Karel Schwarzenberg. *

"Ze względu na to, że pani minister (Clinton) będzie towarzyszyć panu prezydentowi (Obamie), z przyjemnością zapraszam do Pragi także kolegów europejskich" - powiedział Schwarzenberg.

Dodał, iż tematami obrad specjalnego szczytu UE-USA będą między innymi walka ze zmianami klimatycznymi, problematyka bezpieczeństwa energetycznego i sytuacja na Bałkanach.

Obama przybędzie do Pragi w ramach swej pierwszej podróży do Europy, odwiedzając przedtem Wielką Brytanię, Francję i Niemcy. Będzie również uczestniczył w poświęconym światowemu kryzysowi gospodarczemu szczycie G20 w Londynie i w szczycie NATO w Strasburgu. (PAP)

dmi/ mc/

3741 arch.

Tagi: czechy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz