Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czechy: Szef MSW za transgraniczną współpracą w sprawie narkotyków

0
Podziel się:

#
dochodzi wypowiedź rzeczniczki polskiego MSW
#

# dochodzi wypowiedź rzeczniczki polskiego MSW #

15.04. Praga (PAP/CTK) - Czeski minister spraw wewnętrznych Jan Kubice zadeklarował w poniedziałek konieczność rozszerzenia współpracy z Polską i Niemcami w zwalczaniu produkcji narkotyków oraz handlu nimi.

"W maju spotkam się z (niemieckim) federalnym ministrem spraw wewnętrznych i z polskim ministrem spraw wewnętrznych, gdyż problem narkotyków trzeba rozwiązywać na płaszczyźnie międzypaństwowej" - powiedział dziennikarzom Kubice w trakcie wizyty na drogowym przejściu granicznym do Niemiec w miejscowości Hora Svateho Szebestiana w Rudawach.

Dodał, że z Polską chce wynegocjować ograniczenie sprzedaży chemikaliów, będących surowcami do wytwarzania metamfetaminy. Poprzedni polski minister spraw wewnętrznych był zainteresowany takimi rozmowami - zaznaczył.

"Będziemy dążyć do tego, aby nastąpiło ujednolicenie ustawodawstwa. Aby nie można było w Polsce kupić substancji, której w Czechach czy w Niemczech się nie kupi" - powiedział towarzyszący Kubice wiceminister spraw wewnętrznych Jaroslav Hruszka.

"To jest bardzo ważny temat. Współpraca ze stroną czeską w zakresie zwalczania narkotyków syntetycznych jest bardzo istotna. Jesteśmy otwarci na dalszą współpracę" - powiedziała PAP rzeczniczka polskiego MSW Małgorzata Woźniak.

O takim planowanym spotkaniu z ministrami spraw wewnętrznych Niemiec i Czech, do którego miałoby dojść wiosną, mówił PAP w październiku 2012 roku ówczesny szef MSW Jacek Cichocki.

Według szefa czeskiego MSW, narkotyki stanowią największy problem pogranicza z Niemcami, a na podwyższony poziom przestępczości w tej sferze zwrócili uwagę Niemcy. "Nie sądzę, że jest to histeria, do Niemiec narkotyki te rzeczywiście trafiają" - podkreślił Kubice. (PAP)

dmi/ ap/ gdyj/ pz/ jra/

13607374

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)