Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
31.03.2007 18:52

Czechy: Szef MSZ: zastrzeżenia Rosji wobec tarczy nieistotne

Czeski minister spraw zagranicznych Karel Schwarzenberg oświadczył w sobotę, iz wysłucha rosyjskich zastrzeżeń wobec planowanej amerykańskiej tarczy antyrakietowej, ale nie przywiązuje do nich większego znaczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Czeski minister spraw zagranicznych Karel Schwarzenberg oświadczył w sobotę, iz wysłucha rosyjskich zastrzeżeń wobec planowanej amerykańskiej tarczy antyrakietowej, ale nie przywiązuje do nich większego znaczenia. *

"Oczywiście poświęcamy odpowiednią uwagę każdemu głosowi na ten temat, również z Federacji Rosyjskiej. Tym niemniej nie do nich należy decydowanie o tym, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy robić. Oczywiście czytam te reakcje z zainteresowaniem, ale nie wywierają one na mnie większego wpływu" - powiedział Schwarzenberg agencji Reutera.

USA zaproponowały, aby w Polsce i Czechach znalazły się elementy tarczy antyrakietowej, która ma chronić Stany Zjednoczone i ich sojuszników przed atakiem ze strony tzw. państw nieprzewidywalnych, jak Iran. W Polsce miałyby się znaleźć wyrzutnie rakiet przechwytujących, a w Czechach stacja radarowa.

W ubiegły wtorek czeski rząd formalnie zaakceptował amerykańską propozycję rozmów w sprawie zbudowania stacji radarowej, współtworzącej tarczę przeciwrakietową. Negocjacje na ten temat miałyby potrwać do końca bieżącego roku.

Rosja przeciwstawia się temu projektowi mówiąc, że stanowi zagrożenie dla jej bezpieczeństwa. (PAP)

dmi/ ap/

3223 arch.

Tagi: czechy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz