Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czechy: Zeman odwołał swe zagraniczne podróże do końca roku

0
Podziel się:

Z powodu urazu kolana czeski prezydent Milosz Zeman nie podejmie do końca
roku żadnej podróży zagranicznej, co dotyczy także wizytacji czeskiego kontyngentu w Afganistanie -
poinformował we wtorek szef departamentu zagranicznego urzędu prezydenta Hynek Kmoniczek.

bEszjEMl

Z powodu urazu kolana czeski prezydent Milosz Zeman nie podejmie do końca roku żadnej podróży zagranicznej, co dotyczy także wizytacji czeskiego kontyngentu w Afganistanie - poinformował we wtorek szef departamentu zagranicznego urzędu prezydenta Hynek Kmoniczek.

Na przyszły rok Zeman przesunął również termin planowanej wizyty prezydenta Singapuru w Pradze.

Czeski prezydent odbywa obecnie rekonwalescencję w swej oficjalnej rezydencji w zamku w Lanach pod Pragą. Lekarze zalecili mu spokój, chodzi o kulach, a na dłuższe odległości korzysta z wózka inwalidzkiego.

bEszjEMn

Już wcześniej urząd prezydenta poinformował, że Zeman nie uda się w bieżącym roku do Serbii, którą zamierzał odwiedzić razem z Rumunią. Według Kmoniczka podróż tę anulowano jeszcze zanim prezydent uszkodził sobie kolano. "Poza tym do końca roku nie będzie żadnych wyjazdów za granicę, również do Afganistanu" - napisał rzecznik agencji CTK.

W trakcie poniedziałkowej rozmowy z Radiem Impuls Zeman powiedział, że kolano uszkodził sobie pod koniec października, gdy podczas upadku uderzył nim w szafę. Wcześniej mówiono, że mogło to być uderzenie w ścianę lub skutek wyszarpnięcia dywanu przez jego psa. Prezydent dodał, że liczy na powrót do normalnego pełnienia swych obowiązków na początku grudnia. (PAP)

dmi/ mc/

15028748

bEszjEMO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)